Bauma China 2016

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Şanghay şehrinde her iki yılda bir kez düzenlenen BAUMA CHINA 2016 Fuarı Türkiye milli katılım organizasyonunun bu yıl ikinci kez İstanbul Ticaret Odası tarafından gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

BAUMA CHINA Fuarı’nın Asya’da gerçekleştirilen dünyanın en büyük ve en önemli iş, inşaat makineleri, madencilik, beton sanayisi ve inşaat teknolojileri fuarı olarak nitelendirilmekte olduğu, 2014 yılında 300.000m2 alanda 42 ülkeden 3098 firmanın katılımı ile gerçekleşmiş olan fuarı 148 ülkeden 190.000 kişinin ziyaret etmiş olduğu ifade edilmektedir.

22-25 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenecek BAUMA CHINA 2016 Fuarında Türkiye’nin büyüyen katılım alanı ve gücü ile etkin bir katılım gerçekleştireceği ve milli pavyonumuzun N3 no’lu salonda yer alacağı belirtilmektedir.

Söz konusu fuar için katılım bedelinin 650 Euro/m2 olarak belirlenmiş olduğu, fuara minimum 12m2 ile katılım sağlanabileceği, belirtilen bedele stand inşaatı, elektrik bağlantısı, aydınlatma ve temel dekorasyon malzemeleri, nakliye, gümrükleme ve sigorta işlemleri, Türkiye pavyonunun fuar alanında tanıtımı, Türkiye broşüründe firma bilgilerinin yer alması, ofis, iletişim araçları, ikram hizmetleri, stand büyüklüğü ile orantılı ücretsiz fuar giriş kartı dahil olmak üzere tüm ana hizmetlerin dahil olduğu bildirilmektedir.

Ayrıca fuarın devlet desteği kapsamında olduğu, paket fiyat üzerinden %70 oranında devlet desteğine ilişkin işlemlerin takibinin İstanbul Ticaret Odası tarafından yürütüleceği vurgulanmaktadır.