Türkiye’nin Önde Gelen 14 STK’sını Temsil Eden Heyet Taziye Ziyaretleri Yaptı

  • Diğer Haberler
tobb-ziyaret-02

Türkiye’nin farklı toplumsal kesimlerini temsil eden sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleri 10 Aralık’ta Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısı sonrasında hep birlikte taziye ziyaretleri gerçekleştirdi. Aralarında İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ın da bulunduğu heyette TOBB, HAK-İŞ, MEMUR-SEN, MÜSİAD, TEMAD, TESK, TİSK, TÜRK-İŞ, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ, TÜRK KAMUSEN, TÜRKONFED, TÜRMOB, TÜSİAD ve TZOB temsilcileri yer aldı.

Heyet sırasıyla İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nü, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ı ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’i ziyaret ederek taziyelerini iletti. Ardından patlamanın meydana geldiği Şehitler Tepesi'ni ziyaret eden heyet, şehitlerimiz için alana karanfil bırakarak duygularını dile getirdi.

Türkiye’nin Önde Gelen 14 STK’sını Temsil Eden Heyet Taziye Ziyaretleri Yaptı 01

Ziyaretler sırasında heyeti temsilen konuşan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, birlik beraberlik mesajı verirken “Bir oyun oynanıyor. Bunlar aynı fırından ekmek yiyor. Aynı yerden besleniyor. Ancak bizim birlik ve beraberliğimizi kimse bozamaz. Biz ülkenin tüm kesimlerini temsil eden kitle örgütlerinin temsilcileri olarak buradayız. Ülkemizin başı sağ olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara şifa diliyoruz. Bize düşen bir görev olduğunda da hazırız” diye konuştu.

İstanbul Valisi Vasip Şahin de STK’ların gösterdiği birlik ve beraberlikten duydukları memnuniyeti dile getirirken, “Bu tür olaylar bizi yıldıramaz. Aksine irademizi, birliğimizi güçlendirir. Oyunlara gelmeyeceğiz” dedi. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ise polis teşkilatının görevine daha inançlı bir şekilde devam edeceğini bildirerek, “Görevimizi yapacağız ve onlara gereken cevabı vereceğiz. Bu bize diz çöktürme harekatıdır. Ancak buna izin vermeyiz. Bu oyunu ve planları bozacağız” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin Önde Gelen 14 STK’sını Temsil Eden Heyet Taziye Ziyaretleri Yaptı 02