Dijital Dönüşüm
Dijital Dönüşüm Mini MBA - ONLINE
29 Nisan - 14 Mayıs 2020
Haftada 2 Gün 13:00-16:30

Dijitalleşme, ürünlerinde ve üretim süreçlerinde değer yaratmak isteyen sanayi firmalarının gündemindeki en önemli konulardan birisi konumundadır. İmalat sanayinde yer alan firmaların, üretim modellerinden yönetim kültürüne, müşteri ilişkilerinden tedarik zincirine kadar tüm uygulamalarını dijitalleşme sürecine uygun şekilde gözden geçirmeleri gerekmektedir.

İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen Online Dijital Dönüşüm Mini MBA Programı, farklı alanlardaki dijital dönüşüm uygulamalarını ele alarak, firmalara dijital dönüşüm yol haritalarını oluştururken vizyon kazandırmayı hedeflemektedir.

Eğitim programı hafta içi 2 gün, günde 2 ders, 13:00-16:30 saatleri arasında yürütülecektir.

Eğitmenler

Ergi Şener

I. Dijital İnovasyon (İş Modelinin Dijitalleşmesi)

VII. Büyük Veri

Ergi Şener

Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı

Türkiye'de teknoloji alanında takip edilmesi gereken 20 kişiden biri olarak gösterlen Ergi Şener, 2005 yılında Sabancı Üniversitesi Mikro Elektronik Mühendisliği'nden mezun oldu. Yine aynı üniversitede Telekomünikasyon ve Yönetim alanında Sanayi Liderleri Programı çift yüksek lisans derecesini tamamlayan Ergi Şener halen İşletme alanında doktora eğitimine devam etmektedir. Kariyerine 2007 yılında, Sabancı Üniversitesi'nin Yatırım Fonu, Inovent destekli New Tone Technology Solutions kurucu ve yönetici ortağı olarak başlayan Ergi Şener, sonrasında 2009-2013 yılları arasında sırasıyla Garanti Ödeme Sistemleri’nde CRM uzmanı, Turkcell'de Yeni Teknolojiler Bölümü'nde Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2013 yılında MasterCard bünyesinde Güney Doğu Avrupa İş Geliştirme ve İnovasyon Yöneticisi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2014 yılında Metamorfoz adlı Fintech Start-Up'ına kurucu ortak olarak katılan Ergi Şener, halen IoT, Big Data, AI gibi teknolojileri odaklı girişimlerini sürdürmektedir. Ergi Şener, kariyeri boyunca geliştirdiği ve yönettiği ürün ve servisler ile "Retail Innovation Award", "Global Telecoms Business Innovation Award", "MasterCard Europe President's Award for Innovation" ve "Payment System of the Year Award" gibi farklı ödüllere layık görülmüştür. 3 yılı aşkın, Dipnot.tv teknoloji editörlüğünü de yürüten Ergi Şener, aynı zamanda Sabancı Üniversitesi MBA Programı Danışma Kurulu Üyesi, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, Türkiye Bankalar Birliği, Türk Telekom Akademi Eğitmeni; WeMore Strategic Disrupters teknoloji danışmanı ve Hollanda merkezli bir kuluçka merkezi olan IdeaField BV'nin yönetim kurulu üyesi görevlerini sürdürmektedir.

Ozan Sağlam

II. Dijitalleşme, Endüstri 4.0 Giriş ve Dijital Strateji

Ozan Sağlam

CTO

1999 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuş, 2006’da Yeditepe Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. İş hayatına 1999 yılında Koçbank'ta başlamış, 2000 – 2003 yılları arasında sırasıyla İktisat Bankası ve Accenture Almanya’da görev yapmıştır. Turkcell’de 2003-2010 yılında yazılım, analiz ve ürün geliştirme ekiplerinde 2010 - 2017 yıllarında ürün- servis geliştirme ve teknoloji ekiplerinde yönetici olarak görev almıştır. 2017 yılında Londra’da Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Trendleri konusunda danışmanlık ve eğitim vermiştir. 2018'den bu yana CTO olarak görev yapmaktadır. Teknoloji Trendleri ile ilgili özetlerini son 7 senedir saglam.org ‘da paylaşmaktadır.

Hakan Mete

III. Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik

Eğitmen: Hakan Mete

Entek

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Lisans ve Yüksek Lisans programlarından mezun olmuştur. Dijital Dönüşüm, ERP sistemleri konusunda dersler vermektedir.

Doç. Dr. Bilgin Metin

IV. Siber Güvenlik Sistemleri

Doç. Dr. Bilgin Metin

Boğaziçi Üniversitesi, BÜSİBER Yöneticisi

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ardından yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisli bölümünde tamamladı. Doktora çalışmaları Boğaziçi Elektrik Elektronik Mühendisliği’nde Siber Güvenlik alanında yaptı. Araştırma alanları Bilgi Güvenliği ve Sistem Mimarisi, Bilişim Sistemlerinde Risk Analizi, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri (ISO 27001), Bilgi Teknolojileri Yönetişimi (COBIT, ITIL vb), Bulut Bilişim ve Haberleşme Sistemleri İçin Analog Devre Tasarımıdır.

2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği bölümünden mezun olan Yurttaş, 2018 yılında Sabancı Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2014 yılında Endüstriyel Tasarım, Mühendislik, 3D Printing hizmetleri üreten infoTRON’da teknoloji danışmanı olarak göreve başlayan Yurttaş halen bu pozisyonda görevini sürdürmektedir.

Cihan Özhan

V. Yapay Zeka

Cihan Özhan

Araştırmacı, Yazar, Eğitimci, Danışman

Yazılım, Endüstri 4.0, Blockchain, Data ve Yazılım Güvenliği ve veri tabanları üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Çalıştığı konular üzerinde çeşitli yayın ve araştırmalarını sürdürmektedir.

Uğur Yurttaş

VI. Eklemeli Üretim

Uğur Yurttaş

İnfotron Teknoloji Danışmanı

2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği bölümünden mezun olan Yurttaş, 2018 yılında Sabancı Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2014 yılında Endüstriyel Tasarım, Mühendislik, 3D Printing hizmetleri üreten infoTRON’da teknoloji danışmanı olarak göreve başlayan Yurttaş halen bu pozisyonda görevini sürdürmektedir.

Sabri Demir

VIII. Robotik Süreç Otomasyonu

Sabri Demir

Bilgi Teknolojileri Operasyonları ve Güvenlik Rpa Manager

2000-2005 Yıllları arasında İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans öğretimini tamamlandıktan sonra Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesinde MBA yaparak tamamladı.

2006 yılında SFS yazılım şirketinde iş hayatına başlayan Sabri Demir 2012 yılında Aksigorta çalışma hayatına devam etti. 2016 yılında RPA teknolojisi ile tanıştı.

Türkiyeki ilk başarılı RPA projesini yaptıktan sonra 100 den fazla firmaya RPA ile ilgili bilgi ve destek verdi. RPA sonrasında sırasıyla chatbot, NLP(Doğal Dil İşleme), ML(Makine Öğrenmesi),Neuro Science teknolojileri ile ilgili projeler yaptı.

2019 yılı sonunda kariyerinde değişikliğe gidip Doğuş Teknolojide çalışmaya başladı ve halen burada RPA yönetici olarak devam etmektedir. Sabri demir RPA Türkiye grubunu kurucusu ve ayrı yöneticisi olarak RPA ve teknoloji meraklarına destek sağlamaktadır.

Dr. Selçuk Tuzcuoğlu

IX. Pazarlama ve Marka Yönetimi

Dr. Selçuk Tuzcuoğlu

Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama Yüksek Lisans Programları Koordinatörü

Dr. Selçuk Tuzcuoğlu; İstanbul Erkek Lisesi (1977 – 1984) ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki İşletme Mühendisliği eğitimini (1984 – 1988) tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimini sırasıyla İTÜ İşletme Fakültesi (1988 - 1991) ve sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Turizm İşletmeciliği Programları’ nda (1989 – 1992) tamamladı. 2000 yılında İTÜ İşletme Mühendisliği Bölümü’nden “Market Markalı Ürünler” konulu doktora tezi ile mezun olup, Doktor ünvanına hak kazandı. 20 yıl kadar turizm sektöründe çalışan Tuzcuoğlu 2007 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Bir süre üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı olarak da görev yapan Selçuk Tuzcuoğlu, üniversitenin Pazarlama Yüksek lisans Programları Koordinatörlüğü ve Kuluçka Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürmekte ve şu anda Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’ nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Tuzcuoğlu üniversitenin BAUSEM, Coop, ApplyBAU gibi süreçlerinde de aktif olarak görev almaktadır.

Şirket ve kurum eğitimleri de veren Selçuk Tuzcuoğlu, Türkiye’nin önde gelen şirketlerine pazarlama, iletişim yönetimi, dijital pazarlama, marka yönetimi, nöropazarlama, inovasyon yönetimi, entegre pazarlama iletişimi gibi konularda eğitimler vermekte ve danışmanlık görevleri üstlenmektedir. Bankalar, sağlık kurumları ve GSM operatörleri özellikle deneyimli olduğu sektörlerdir. KOSGEB ve İstanbul Sanayi Odası gibi kurumlarla da eğitim alanında işbirliği içerisinde çalışmaktadır. alibaba.com tarafından elektronik dış ticaret konusunda sertifikalı uluslararası eğitmen olarak tanınan Tuzcuoğlu; başta Brandmap olak üzere Türkiye’ de yayınlanan aylık ekonomi dergilerinde yazılar yazmakta, yorumları ekonomi basınında yer almaktadır.

Hasan Basri Akırmak

X. Bulut Bilişim Sistemleri

Hasan Basri Akırmak

Amazon

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünü 1997 yılında aynı okulda yüksek lisans eğitiminden 2000 yılında tamamlayan Akırmak, 2011-2012 arasında Koç Üniversitesi Yönetici MBA Programı’nı bitirmiş ve London School of Economics’te Yöneticilik ve İnovasyon Programı’na katılmıştır. Çalışma hayatına MilSOFT Yazılım Teknolojileri şirketinde başlamış, uzman yazılım tasarımcısı olarak Almanya Ericsson Ar-Ge’de devam etmiş ve 2005-2017 yılları arasında Ericsson Türkiye’de çeşitli görevler üstlenmiştir. Akırmak, şu anda Amazon Web Hizmetleri’nde Müşteri Hizmetleri ve Çözümleri Kıdemli Danışman olarak görev almakta, İTÜ Çekirdek’te mentörlük yapmakta ve start-up ekosisteminde çeşitli çalışmalar yürütmektedir.

Duygu Yalçın

XI. İş Süreçleri Uygulamaları

Duygu Yalçın

Koton Hazır Giyim Finansal Projeler Müdürü

2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) bölümünü dereceyle bitiren Yalçın, çalışma hayatına İş Zekası Danışmanı olarak başlamıştır. 8 yıl boyunca Bütçe ve Finansal Raporlama konusunda Bankacılık, Otomotiv, Telco, Lojistik, Savunma Sanayii gibi bir çok sektörde danışmanlık yapmıştır. Şu an Koton Hazır Giyim A.Ş.'de Finansal Projeler Müdürü olarak görev yapan Yalçın, Finans ile ilişkili tüm IT Projeleri'nin stratejik olarak önceliklendirilmesi, planlanması ve yönetiminden sorumludur.

Dr. Ali Fuat Ergenç

XII. Nesnelerin İnterneti

Dr. Ali Fuat Ergenç

İTÜ Rockwell Otomasyon Laboratuvarı Direktörü

1999 yılında İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Ergenç, yüksek lisansını da yine aynı bölümde, doktorasını Connecticut Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2013-2017 yılları arasında İTÜ’de Dekan Yardımcılığı görevini üstelenen Ergenç, hala İTÜ Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü’nde akademisyenlik yapmakta ve İTÜ Rockwell Otomasyon Laboratuvarı Direktörlüğü’nü yürütmektedir.

Program
29 Nis

I. Dijital İnovasyon (İş Modelinin Dijitalleşmesi)

29 Nisan 2020, Çarşamba, 16:30 - 18:00

Eğitmen: Ergi Şener, Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı

 • Dijitalleşmeyi Tetikleyen Teknolojiler
 • Dijitalleşme Endeksleri, Benchmark Analizleri
 • Dijital Trendler
 • Dijitalleşme Sürecinde İş Modellerinin Değişimi
 • Dijital Proje Belirleme ve Değerlendirme Metodolojileri
29 Nis

II. Dijitalleşme, Endüstri 4.0 Giriş ve Dijital Strateji

29 Nisan 2020, Çarşamba, 18:30 - 19:30

Eğitmen: Ozan Sağlam, CTO

 • Endüstri 4.0
 • Endüstri Devrimleri ve Dijitalleşme
 • Önceki Endüstri Devrimleri ve Etkileri
 • 4. Endüstri Devrimi hangi teknolojilerden oluşmaktadır?
 • Bu teknolojiler arasında ilişki nedir? Bu teknolojilerin
 • Dünyada ki kullanım örnekleri nelerdir?
 • Advanced Robotics
 • Additive Manufacturing
 • Augmented Reality
 • Simulation
 • Horizontal / Vertical Integration
 • Industrial Internet
 • Cloud
 • Cybersecurity
 • Big Data, Analytics and AI
 • İş Modelleri
 • Business Model Canvas
 • Dijital İş Modeli Örnekleri
30 Nis

III. Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik

30 Nisan 2020, Perşembe, 13:00 - 14:30

Eğitmen: Hakan Mete, Entek

 • Üretimde Dijital Dönüşüm'e Global Bakış
 • Ülkelerin ve Sektörlerin Attıkları Özel Adımlar
 • Artırılmış Gerçeklik ile Makine Bağlanabilirliği
 • Artırılmış Gerçeklik ile Makine Durum İzleme (Monitoring)
 • Artırılmış Gerçeklik ile Makine Bakıma Yönelik İzleme
 • Artırılmış Gerçeklik ile Bakım / İş Başı Eğitim Talimatları
 • Artırılmış Gerçeklik ile Üretim Operasyonları
 • Artırılmış Gerçeklik ile Uzaktan Uzman Desteği
30 Nis

IV. Siber Güvenlik Sistemleri

30 Nisan 2020, Perşembe, 15:00 - 16:30

Eğitmen: Doç. Dr. Bilgin Metin, Boğaziçi Üniversitesi, BÜSİBER Yöneticisi

 • Siber Güvenlik Temel Kavramlar
 • Yazılım Güvenliği
 • Altyapı Güvenliği
 • Veri Güvenliği
 • İK Uygulamaları
6 May

V. Yapay Zeka

6 Mayıs 2020, Çarşamba, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Cihan Özhan, Araştırmacı, Yazar, Eğitimci, Danışman

 • Yapay Zeka Nedir?
 • Yapay Zeka Kavramları
 • Tehditler ve Fırsatlar
 • Yapay Zeka Tehlikeli mi?
 • Tehditler ve Fırsatlar
 • İnsan Gibi Davranan Bir Yapay Zeka Mümkün mü?
 • Bilgisayarların İnsandan Daha Zeki Olması Mümkün mü?
 • Yapay Zeka Tarihi Başarılarla mı dolu?
 • Yapay Zeka Kışı Nedir?
 • Günümüzde Yapay Zekanın Kapsamı
 • Yapay Zeka’ya Teknik Bakış
 • Yapay Zeka Kullanım Alanları
 • Yapay Zeka Uygulamaları Geliştirmek İçin Kullanılan
 • Teknolojiler
 • Yapay Öğrenme ve Derin Öğrenme Algoritmaları
 • Python ve Yapay Öğrenme Kütüphanelerine Giriş
 • Bir Yapay Zeka Uygulamasının Teknik Geliştirme Süreçleri
6 May

VI. Eklemeli Üretim

6 Mayıs 2020, Çarşamba, 15:00 - 16:30

Eğitmen:

 • Türkiye’de 3 Boyutlu Yazıcı Sektörü ve Son Nesil Teknolojiler
 • 3 Boyutlu Dijital Fabrikalar
 • 3 Boyutlu Yazıcı Pazarında Global Eğilimler
 • Katmanlı Üretim Teknolojilerinde Uygulama Örnekleri
 • 3 Boyutlu Yazıcılar ve Endüstriyel Uygulamalar
7 May

VII. Büyük Veri

7 Mayıs 2020, Perşembe, 13:00 - 14:30

Eğitmen: Ergi Şener, Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı

 • Büyük Veri’ye Giriş
 • Büyük Veri nedir?
 • Finansal Kurumlarda Büyük Verinin önemi
 • Müşteri etkileşim noktalarından yararlanarak büyük veriyi oluşturma
 • Başarılı Büyük Veri Projeleri İçin Doğru Methodolojiler:
 • Raporlama, Etkileşim
 • Büyük Veriden Anlam Çıkarma
7 May

VIII. Robotik Süreç Otomasyonu

7 Mayıs 2020, Perşembe, 15:00 - 16:30

Eğitmen: Sabri Demir, Bilgi Teknolojileri Operasyonları ve Güvenlik Rpa Manager

 • Robotik Süreç Otomasyonu Uygulamaları
 • Robotik Süreç Otomasyonu Uygulamalarına Hazırlık
 • Uygulamada Karşılaşılan Problemler
13 May

IX. Dijital Pazarlama ve Marka Yönetimi

13 Mayıs 2020, Çarşamba, 13:00 - 14:30

Eğitmen: Dr. Selçuk Tuzcuoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi

 • Pazarlamanın 5P’si
 • Pazarlama Yaklaşımları, Müşteri-Pazarlama Karşılaşmaları, Karar Verme Süreçleri
 • Rakip Analizi, Rakipleri Belirleme
 • Hedef Kitle Belirleme
13 May

X. Bulut Bilişim Sistemleri

13 Mayıs 2020, Çarşamba, 15:00 - 16:30

Eğitmen: Hasan Basri Akırmak, Amazon

 • Bulut Bilişim Sistemlerinin Avantajları
 • Bulut Bilişim ve Büyük Veri
 • XaaS Uygulamaları
14 May

XI. İş Süreçleri Uygulamaları

14 Mayıs 2020, Perşembe, 14:00 - 15:30

Eğitmen: Duygu Yalçın, Koton Hazır Giyim Finansal Projeler Müdürü

 • Kurumsal Kaynak Planlama Uygulamaları
 • İş Süreçleri Yönetim
 • Yasal “E“ Zorunluluklar
 • Uygulama Seçim Süreci
 • Dijital Yatırıma Finansal Yaklaşım
14 May

XII. Nesnelerin İnterneti

14 Mayıs 2020, Perşembe, 16:00 - 17:30

Eğitmen: Doç. Dr. Ali Fuat Ergenç, İTÜ Rockwell Otomasyon Laboratuvarı Direktörü

 • Dijital Fabrika
 • Akıllı Üretim Robotları, Üretim Hatları, Depolar
 • Akıllı Sensör Altyapıları
 • Çalışanlar için Mobil Uygulamalar
 • İnsan Makine Arayüzleri
Bitiş
Etkinlik Bilgileri
 • -
  Tarih

  29 Nisan - 14 Mayıs 2020 tarihleri arasında

 • -
  Saat

  13:00 - 16:30 saatleri arasında

 • -
  Eğitim Yeri

  Online

 • -
  Ücret

  Ücretsiz

 • -
  İrtibat

  Programa telefonla kayıt alınmamaktadır. Kayıt için lütfen Kayıt ile ilgili bölümü inceleyiniz
  E-posta: akademi@iso.org.tr

Kayıt

Web sitemizden on-line kayıt alınmaktadır.