Dijital Dönüşüm
Dijital Dönüşüm Mini MBA
1 Nisan - 26 Nisan 2019
Haftada 3 Gün 18:30-21:30

Dijitalleşme, ürünlerinde ve üretim süreçlerinde değer yaratmak isteyen sanayi firmalarının gündemindeki en önemli konulardan birisi konumundadır. İmalat sanayinde yer alan firmaların, üretim modellerinden yönetim kültürüne, müşteri ilişkilerinden tedarik zincirine kadar tüm uygulamalarını dijitalleşme sürecine uygun şekilde gözden geçirmeleri gerekmektedir.

İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen Dijital Dönüşüm Mini MBA Programı, farklı alanlardaki dijital dönüşüm uygulamalarını ele alarak, firmalara dijital dönüşüm yol haritalarını oluştururken vizyon kazandırmayı hedeflemektedir. Program, katılımcıların ihtiyaçlarını ele alacak vaka çalışmasını da içerecektir.

Eğitim programı hafta içi 3 gün saat 18:30-21:30 saatleri arasında yürütülecek olup, 1 Nisan 2019 Pazartesi başlayacak ve 26 Nisan 2019 Cuma günü sona erecektir.

Odakule, Beyoğlu, İstanbul

Eğitmenler

Erkan Yıldırım

Erkan Yıldırım

alwiser Digital Transformation

Erkan Yıldırım lisans derecesini 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde, yüksek lisansını Pittsburgh Üniversitesi ve Berkeley’deki California Üniversitesi’nde tamamladı.

Yıldırım, alwiser Dijital Dönüşüm Yönetim Danışmanlığı şirketinin kurucusu ve IoT sektöründe faaliyet gösteren Medron Teknoloji LTD.Şti. ortağıdır. Medron Teknoloji sensör, gateway ve akıllı nesne takibi çözümleri geliştiren bir Teknopark şirketidir.

Erkan Yıldırım kurumlar özelinde dijital dönüşüm programlarının oluşturulması ve kurgulanmasında firma yönetim ekiplerine yardımcı olmaktadır. alwiser bünyesinde start-upların ve şirketlerin e-ticaret stratejilerinin oluşturulması, yeni dijital programların hayata geçirilmesi ve CRM vizyon ve stratejilerinin oluşturulması gibi çeşitli konularda danışmanlıkları bulunmaktadır.

Ali Fuat Ergenç

Ali Fuat Ergenç

İTÜ Rockwell Otomasyon Laboratuvarı Direktörü

1999 yılında İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Ergenç, yüksek lisansını da yine aynı bölümde, doktorasını Connecticut Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2013-2017 yılları arasında İTÜ’de Dekan Yardımcılığı görevini üstelenen Ergenç, hala İTÜ Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü’nde akademisyenlik yapmakta ve İTÜ Rockwell Otomasyon Laboratuvarı Direktörlüğü’nü yürütmektedir.

Ergin Selim

Ergin Selim Gönen

Pretcog Danışmanlık

2006 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan Gönen, 2008 yılında Sabancı Üniversitesi’nde Marka Pratiği Yüksek Lisans Programı’nı bitirmiştir. Türk Telekom’ da 4 yıl boyunca çalıştıktan sonra danışmanlık yapmaya başlamıştır.2016 yılında Pretcog Danışmanlık şirketi bünyesine katılan Gönen, halen burada kariyerine devam etmektedir.

Hasan Basri Akırmak

Hasan Basri Akırmak

Amazon Web Hizmetleri İşletme tarafı Teknoloji Yöneticisi

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünü 1997 yılında aynı okulda yüksek lisans eğitiminden 2000 yılında tamamlayan Akırmak, 2011-2012 arasında Koç Üniversitesi Yönetici MBA Programı’nı bitirmiş ve London School of Economics’te Yöneticilik ve İnovasyon Programı’na katılmıştır. Çalışma hayatına MilSOFT Yazılım Teknolojileri şirketinde başlamış, uzman yazılım tasarımcısı olarak Almanya Ericsson Ar-Ge’de devam etmiş ve 2005-2017 yılları arasında Ericsson Türkiye’de çeşitli görevler üstlenmiştir. Akırmak, şu anda Amazon Web Hizmetleri’nde Müşteri Hizmetleri ve Çözümleri Kıdemli Danışman olarak görev almakta, İTÜ Çekirdek’te mentörlük yapmakta ve start-up ekosisteminde çeşitli çalışmalar yürütmektedir.

Doç. Dr. Altan Çakır

Doç. Dr. Altan Çakır

İTÜ Fizik Mühendisliği Bölümü

Ege Üniversitesi Fizik Bölümü’nde 2002 yılında lisans, İzmir İleri Teknoloji Enstitüsü’nde yüksek enerji ve parçacık fiziği alanında yüksek lisansını tamamlayan Çakır, Karlsruhe Teklnoloji Enstitüsü (KIT) ve Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi’nde (CERN) doktora çalışmalarını tamamlamıştır. Çakır Mart 2015’ten beri İTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nde akademisyendir.

Altan Çakır, 2006 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde (İYTE) kuramsal parçacık fiziği üzerine yüksek lisans derecesini tamamladıktan hemen sonra Almanya Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü (KIT) doktora programına burslu olarak kabul edilmiş ve 2010 yılında deneysel yüksek enerji ve parçacık fiziği doktorasını almıştır. Doktora süresi boyunca, Avrupa Nükleer Araştırmaları Merkezi CERN’de yer alan Büyük Hadron Çarpıştıtıcısı (LHC) deneyinde yer alan CMS detektöründe aktif olarak bilimsel çalışmalara katılmıştır. Doktora eğitimi sonrasında doktora sonrası araştırmacı ödülü alarak Hamburg’ta yer alan Almanya Nükleer Araştırmalar Merkezi (DESY) 5 yıldan fazla araştırmacı olarak çalışmış ve sonrasında 2015 yılı sonu itibari ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Fizik Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamıştır. Şu anda, Altan Çakır CERN’de yer alan ITU-CMS grubunu bilimsel çalışmaları yürütmekte ve yeni fizik arayışları konusunda CMS deneyinde veri bilimi ve büyük veri üzerine uygulamalı araştırmalarını sürdürmektedir. 2017 yılında Chicago’da yer alan Fermi Ulusal Hızlandırıcı Labaratuvarın’da (Fermilab) davetli misafir öğretim üyesi olarak ileri seviye veri analizi teknikleri konularında dersler veren Altan Çakır, detektör ar-ge, sensör, ileri seviye veri analizi, açık-kaynak kodlu programlama ve makine/derin öğrenim metotlarını bilimsel veriler çerçevesinde uygulamalı çalışmalar yürütmektedir. Ancak, araştırmac grubu parçacık fiziği analizleri ve detektör elektroniğinden, endüstriyel ve ekonomi alanlarında kullanılan iş-zekası veri çözümlemelerine sentezlenen geniş bir alanda disiplinler arası çeşitlilik göstermektedir.

Altan Çakır son 13 yıl içerisinde KIT, DESY, Fermilab ve CERN’de yer alan uluslararası araştırma projelerinde çalışmış ve şu anda Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK), TUBITAK ve ITU projeleri çerçevesinde CERN’de çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda büyük veri uygulamaları ve teknojileri konusunda İTÜ Endüstri Mühendisliği bölümü koordinatörlüğünde dersler veren Altan Çakır, birçok önemli şirketin büyük veri çalışmaları konusunda danışmanlığını yapmaktadır. Araştırma konuları çerçevesinde bilimsel problemler ile uluslararası ortak çalışmalar ve projeler yürütmekte, burda öğrenilen bilgi ile veri bilimi konularında akademi-sanayi uygulamaları yapmaktadır. Öğrencileri ile birlikte çok farklı alanlarda grup çalışmaları yürüten Altan Çakır, gelecekte akademi, devlet ve iş dünyası çerçevesinde çalışacak yeni nesil araştırmacı ve veri bilimcilerin eğitimleri için çalışmaktadır.

Dr. Nafiz Ünlü

Ali YAZGAN

UiPath

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan Ali Yazgan, ABD Johns Hopkins Üniversitesi’nde Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisansını tamamladı. Kariyerine ABD’de, araştırma görevlisi olarak Center for Speech and Language Processing bünyesinde ve AT&T Research Labs’de başladı. Daha sonra Türkiye’ye dönerek SAS bünyesine katılan ve 12 yıl SAS Türkiye bünyesinde görev alan ve Danışmanlık ve Teknik Satış biriminin başında olan Ali Yazgan kariyerine son olarak UiPath firmasında Robotik Süreç Otomasyonu alanında devam etmektedir. Yazgan, evli ve bir oğlu vardır.

Dr. Selçuk TUZCUOĞLU

Dr. Selçuk Tuzcuoğlu

BAU Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi/İşletme Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Pazarlama Yüksek Lisans Programları Koordinatörü

Selçuk Tuzcuoğlu İstanbul Erkek Lisesi’ nin bitirdikten sonra, lisans eğitimini İTÜ İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği Bölümünde tamamlanmıştır. Yükseklisans eğitimlerinden ilkini İTÜ İşletme Fakültesi’ nde İşletmecilik alanında, ikincisini de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Turizm Yöneticiliği Bölümü’ nde almıştır. 2000 yılında İTÜ İşletme Fakültesi’ ndeki eğitimini tamamlayan Tuzcuoğlu Doktor ünvanını kullanmaya hak kazanmıştır.

20 yıl kadar turizm sektöründe değişik işletmelerde ve görevlerde çalışan Selçuk Tuzcuoğlu, 2007 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’ nin eğitim kadrosunda görev yapmaya başlamıştır. Pazarlama, Marka Yönetimi, Dijital Pazarlama ve Inovasyon Yönetimi konularında dersler veren Tuzcuoğlu başta Türk Telekom, Turkcell, Akbank, TEB, Alarko, Acıbadem Grubu, Anadolujet, Digiturk, Orhan Holding başta olmak üzere Türkiye’ nin önde gelen şirketlerinde ve KOSGEB’ de eğitimler vermiş ve danışmanlık görevleri üstlenmiştir

Duygu Yalçın

Duygu Yalçın

Koton Hazır Giyim Finansal Projeler Müdürü

2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) bölümünü dereceyle bitiren Yalçın, çalışma hayatına İş Zekası Danışmanı olarak başlamıştır. 8 yıl boyunca Bütçe ve Finansal Raporlama konusunda bir çok sektörde danışmanlık yapmıştır. Şu an Koton Hazır Giyim A.Ş.'de Finansal Projeler Müdürü olarak görev yapan Yalçın, Mali İşler alanına hizmet eden tüm Bilgi Sistemleri Projeleri'nin yönetiminden sorumludur.

Uğur Yurttaş

Uğur Yurttaş

İnfotron Teknoloji Danışmanı

2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği bölümünden mezun olan Yurttaş, 2018 yılında Sabancı Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2014 yılında Endüstriyel Tasarım, Mühendislik, 3D Printing hizmetleri üreten infoTRON’da teknoloji danışmanı olarak göreve başlayan Yurttaş halen bu pozisyonda görevini sürdürmektedir.

Dr. Nafiz Ünlü

Dr. Nafiz Ünlü

Smart Valley

Dr. Nafiz Ünlü Yapay Zeka uygulamaları konusunda University of Wales ‘de Yüksek lisans yapmış, Doktorasını Elektronik ana Bilim dalında İstanbul Üniversitesinde tamamlamıştır. TUBITAK ve KOSGEB destekli birçok AR-GE projesinde yöneticilik yapmıştır. Bankacılıkta bilişim uygulamaları, Bilişim teknolojileri, Bilişim güvenliği, Proje yönetimi ve sistem analizi ve tasarımı konularında değişik sektör ve Üniversitelerde çalışmış bir eğitimci ve danışmandır. İngiltere ve Türkiye ‘de IT Güvenlik, Acil Durum Kurtarım Planlaması, Proje yönetimi, Sistem analizi ve BT Audit konularında deneyim sahibi olmuştur.İstanbul Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar mühendisliğinde, İstanbul Ticaret Üniversitesinde ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulunda Bilgisayar teknolojileri bölüm başkanlığı yapmış.Halen İstanbul Teknik Üniversitesi Bilişim Enstitüsünde Yüksek lisans ve Doktora dersleri vermektedir. Bilişim Güvenliği Derneği başkanlığını yürütmektedir.

Program
1 Nis

I. Dijitalleşme, Endüstri 4.0 Giriş ve Dijital Strateji

1 Nisan, Pazartesi, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Erkan Yıldırım, alwiser Digital Transformation

 • Teknolojideki hızlı dönüşüm ve bu dönüşümün endüstriye etkisi
 • Teknoloji ve dijitaldeki son trendler
 • Endüstri X.0 ile endüstrinin yeniden tanımlanması
 • Dijitalleşme stratejisi ve yaklaşımı
 • Dijitalleşme ve inovasyon adımları
 • Endüstrideki uygulama örnekleri
 • Girişimci organizasyonlar yaratmak
2 Nis

II. Dijital İnovasyon (İş Modelinin Dijitalleşmesi)

2 Nisan, Salı, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Erkan Yıldırım, alwiser Digital Transformation

 • Dijital Dünya ile Gelen Operatif ve İş Modeli Değişiklikleri
 • İş Modeli Değişim Örnekleri
 • İş Modeli Değişimini Tasarlamak
4 Nis

III. Nesnelerin İnterneti

4 Nisan, Perşembe, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Dr. Ali Fuat Ergenç, İTÜ Rockwell Otomasyon Laboratuvarı Direktörü

 • Dijital Fabrika
 • Akıllı Üretim Robotları, Üretim Hatları, Depolar
 • Akıllı Sensör Altyapıları
 • Çalışanlar için Mobil Uygulamalar
 • İnsan Makine Arayüzleri
8 Nis

IV. Yapay Zeka

8 Nisan, Pazartesi, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Ergin Selim Gönen, Pretcog Danışmanlık

 • Makine Öğrenimi (Machine Learning)
 • Derin Öğrenme (Deep Learning)
 • Bilişsel Hesaplama
 • Yapay Zekanın Sanayide Kullanımı
9 Nis

V. Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik

9 Nisan, Salı, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Ergin Selim Gönen, Pretcog Danışmanlık

 • Sanal Gerçeklik (VR), Artırılmış Gerçeklik (AR) Teknolojileri
 • Sanayide Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları
 • Endüstride Görüntü İşleme Teknolojileri
11 Nis

VI. Bulut Bilişim Sistemleri

11 Nisan, Perşembe, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Hasan Basri Akırmak, Amazon

 • Bulut Bilişim Sistemlerinin Avantajları
 • Bulut Bilişim ve Büyük Veri
 • XaaS Uygulamaları
15 Nis

VII. Büyük Veri

15 Nisan, Pazartesi, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Doç. Dr. Altan Çakır, İTÜ Fizik Mühendisliği Bölümü

 • Büyük Veri (Big Data) Kapsamı
 • Veri Madenciliği
 • Veri Analitiği, Optimizasyon, Karar Verme
 • Büyük Verinin Sanayide Kullanımı
16 Nis

VIII. Robotik Süreç Otomasyonu

16 Nisan, Salı, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Ali YAZGAN, UiPath

 • Robotik Süreç Otomasyonu Uygulamaları
 • Robotik Süreç Otomasyonu Uygulamalarına Hazırlık, Uygulamada Karşılaşılan Problemler
18 Nis

IX. Dijital Pazarlama ve Marka Yönetimi

18 Nisan, Perşembe, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Dr. Selçuk Tuzcuoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi

 • Pazarlamanın 5P’si
 • Pazarlama Yaklaşımları, Müşteri-Pazarlama Karşılaşmaları, Karar Verme Süreçleri
 • Rakip Analizi, Rakipleri Belirleme
 • Hedef Kitle Belirleme
24 Nis

X. İş Süreçleri Uygulamaları

24 Nisan, Çarşamba, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Duygu Yalçın, Koton Hazır Giyim Finansal Projeler Müdürü

 • Kurumsal Kaynak Planlama Uygulamaları
 • İş Süreçleri Yönetimi
 • Müşteri İlişkileri Yönetimi
 • Dijital Tedarik Zinciri
25 Nis

XI. Eklemeli Üretim

25 Nisan, Perşembe, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Uğur Yurttaş, İnfotron Teknoloji Danışmanı

 • Türkiye’de 3 Boyutlu Yazıcı Sektörü ve Son Nesil Teknolojiler
 • 3 Boyutlu Dijital Fabrikalar
 • 3 Boyutlu Yazıcı Pazarında Global Eğilimler
 • Katmanlı Üretim Teknolojilerinde Uygulama Örnekleri
 • 3 Boyutlu Yazıcılar ve Endüstriyel Uygulamalar
26 Nis

XII. Siber Güvenlik Sistemleri

26 Nisan, Cuma, 18:30 - 21:30

Eğitmen:

 • Siber Güvenlik Temel Kavramlar
 • Yazılım Güvenliği
 • Altyapı Güvenliği
 • Veri Güvenliği
 • İK Uygulamaları
Bitiş
Etkinlik Bilgileri
 • -
  Tarih

  1 Nisan - 26 Nisan 2019 tarihleri arasında haftada üç gün.

 • -
  Saat

  18:30 - 21:30 saatleri arasında

 • -
  Eğitim Yeri

  İSO Odakule Eğitim Salonu (Meşrutiyet Cad. No:63 Beyoğlu İstanbul)

 • -
  Ücret

  Eğitim bedeli kişi başına toplam 1.050 TL’dir

 • -
  Gerekli Bilgiler
  • Eğitimin verimli olması adına kontenjan 30 olarak belirlenmiştir.
  • Kontenjan dolduktan sonra kayıt alınmayacaktır.
  • Herhangi bir sebeple eğitimin gerçekleşmemesi durumunda yatırılan eğitim ücretleri katılımcılara geri ödenecektir.
  • Eğitimin sonunda katılan herkese katılım belgesi verilecektir.
 • -
  İritbat

  Programa telefonla kayıt alınmamaktadır. Kayıt için lütfen “Kayıt” ile ilgili bölümü inceleyiniz.
  Sorularınız için irtibat: 0212 252 29 00 / 311
  E-posta: arge@iso.org.tr

Kayıt

Web sitemizden on-line kayıt alınmaktadır. Programa katılım ücreti 1.050 TL’dir.

Ödeme kredi kartı ile kayıt sırasında on-line olarak veya banka havalesi ile yapılabilmektedir. Ödeme bilgileri girilmeden kayıt tamamlanmamaktadır.

Kayıt sonrası, bir kayıt onay e-postası ve ayrıca KDV mükellefi olmadığımız için makbuz veya fatura kesemediğimizden, muhasebe işlemlerinizde kullanabilmeniz amacıyla oluşturulan ödeme yazısını içeren bir e-posta, kayıt sırasında vereceğiniz e-posta adresine otomatik olarak gönderilecektir.

Banka Havalesi ile ödeme yapacak katılımcıların dikkatine:

Hesap Sahibi: İstanbul Sanayi Odası
T. İş Bankası Beyoğlu Şubesi
IBAN No: TR25 0006 4000 0011 0111 5690 56 (İŞ BANKASI)
Açıklama olarak “Dijital Dönüşüm Mini MBA” yazılması gerekmektedir.

Banka havalesi ile ödeme yapan katılımcıların, öncelikle kontenjan durumunu kontrol etmeleri ve ödeme sonrası dekontlarını e-posta (arge@iso.org.tr) ile tarafımıza iletmeleri, ardından kayıt linki aracılığı ile kayıt olmaları gerekmektedir. On-line kayıt yapmaksızın sadece ücretin yatırılmış olması, eğitime kaydın gerçekleştirildiği anlamına gelmemektedir. Ödeme bilgileri girilip kayıt tamamlanmadan kaydınız bize ulaşmamaktadır.