Kurumsal İnovasyon Mini MBA
Kurumsal İnovasyon Mini MBA
2 Aralık - 26 Aralık 2019
Haftada 3 Gün 18:30-21:30

Günümüzde değişim ve dönüşüm ivmelenerek hızlanıyor. Firmaların yüksek rekabetçi küresel pazarda rekabetçi kalabilmeleri için; ürünlerinde, hizmetlerinde ve iş yapış şekillerinde yenilenmeleri(inovasyon) gerekiyor. Büyük firmalarda oluşan bürokrasi ve güvenlik hissi inovasyon mücadelelerinde dezavantajlı olmalarına sebep oluyor. İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen Kurumsal İnovasyon Mini MBA programı, inovasyon stratejisi belirleme, inovasyonu tetikleyen teknolojiler, inovasyon model ve araçları ele alınarak firmalara vizyon kazandırmayı hedeflemektedir.

Eğitim programı hafta içi 3 gün saat 18:30-21:30 saatleri arasında yürütülecek olup, 2 Aralık 2019 Pazartesi başlayacak ve 26 Aralık 2019 Perşembe günü sona erecektir.

Odakule, Beyoğlu, İstanbul

Eğitmenler

Erim Yağcı

I. İş Modeli Oluşturma

IV. Teknoloji Trendleri - (Veri Bilimi)

Erim Yağcı

IdeaField BV Ürün Yönetimi Direktörü

Türkiye'de öncü dijital servisler geliştirip yöneten Erim Yağcı, 1999 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden mezun oldu. Gebze Teknik Üniversitesi'nde İşletme yüksek lisans derecesini tamamlayan Erim Yağcı aynı zamanda PMP ve Co-Active Coach sertifikalarını aldı.Kariyerine bankacılık alanında başlayarak Pamukbank ve Yapı Kredi'de Ödeme Sistemleri projelerinde yazılım geliştirme alanında çalıştı, sonrasında sırasıyla Turkcell'de CRM Proje Yöneticisi, Türk Telekom'da Ürün Geliştirme Müdürü, Turkcell'de Yeni Teknolojiler Bölümü'nde Ürün Müdürü, Turkcell Akademi'de Dijital Ürünler Müdürü, Vodafone Red Academy'de Eğitim Teknolojileri Müdürü olarak çalıştı. Erim Yağcı, kariyeri boyunca geliştirdiği ve yönettiği ürün ve servisler ile kurumlarına "Brandon Hall- Best Advance in Learning Management", "MMA- Best Mobile Website", "Brandon Hall- Best Extended Enterprise Learning Program" ödüllerini kazandırdı. Erim Yağcı Hollanda merkezli bir kuluçka merkezi olan IdeaField BV'de ürün yönetimi alanında çalışmalarına devam etmektedir.

Ufuk Batum

II. Türkiye Startup Ekosistemi

Ufuk Batum

Ufuk Batum,1967 doğumludur. Ortaokul ve lise: Robert Kolej, Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği, Clemson Üniversitesi, MBA 15 yılı ABD, Fransa, İtalya'da olmak üzere 32 yıl boyunca farklı şirket ve sektörde üst düzey yöneticilik (Genel Müdür, CEO, Yönetim Kurulu Üyesi). Özel sektör şirketlerinde, kamu ve üniversitelerde, uluslararası kuruluşlarda (Birleşmiş Milletler, NATO, TÜBİTAK, vb.) danışmanlık ve eğitmenlik. Yaklaşık 50 ülkede konuşmacı, danışman veya proje lideri sıfatıyla olmak üzere 112 ülkeyi ziyaret etmiş ve işbirlikleri sağlamıştır. 8 kitabın, 1 çevirinin, onlarca raporun ve bini aşkın köşe yazısının yazarı. Boğaziçi ve ODTÜ gibi çeşitli üniversitelerin hocası. Yaklaşık 3.000 teknoloji şirketinin mentorluğunu yapmış birisi olarak kendisi de girişimci, yenilikçi ve uluslararası arenada tanınan bir danışman ve konuşmacıdır. Ayrıca, Türkiye ve çevre ülkelerde 14 teknoparkın kurucusu, yöneticisi ve danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Kubilay Cebeci

VI. Teknoloji Trendleri - (IOT)

Kubilay Cebeci

1994 yılının ocak ayında doğan Kubilay Cebeci, 2013 yılında Tarhan Kolejinden, 2017 yılında da Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliğinden mezun olmuştur. Üniversite ve iş yaşamı boyunca profesyonel ve hobi amaçlı birçok projede yer almıştır. Üniversitede geliştirmiş olduğu iki bacaklı insansı robota ait makale 2017 Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısında yayınlanmıştır. 2 yıldır gömülü sistem ve IOT yazılımcısı olarak çalışmakta olan Cebeci, aynı zamanda Sakarya Üniversitesinde Bilişim Sistemleri yüksek lisansına devam etmektedir.

Levent Kopuz

VIII. Tasarım Odaklı Düşünme

Levent Kopuz

2011 yılında TV sektörü ile başladığı iş hayatında, 2012 - 2018 yılları arasında Nike için pazarlama-iletişim projeleri hayata geçirmiştir. 2017 yılında tanıştığı girişimcilik ekosisteminde Design Thinking bakış açısını savunan Levent Kopuz, Boğaziçi Üniversitesi - Girişimcilik Merkezi’nde 2018 Ekim - 2019 Temmuz arasında Program Yöneticisi olarak görev almıştır ve 2019 Temmuz’da Pearson Turkey’in ve Kasım 2019’da İSO’nun Design Thinking eğitmen ağına girmiştir. Aynı zamanda da kendisi İTÜ Çekirdek, StartersHub, BTM İstanbul ve Mentor Effect’te de pazarlama, marka ve Design Thinking mentörlüğü yapmaktadır."

Hakan Aksungar

IX. Çevik Yönetim

Hakan Aksungar

Hakan Aksungar, Türkiye’de ilk PMP’lerden olup, 1998 yılında PMP unvanına sahip olmuştur. Finans Sektöründe, Teknoloji alanında 20 yılın üzerinde yazılım geliştirme projeleri deneyimine sahiptir. 2013-2015 yılları arasında Yıldız Üniversitesi, Proje Yönetim Sertifika Programı koordinatörlüğünü yapmıştır. Sabancı Üniversitesinde, Veri Analitiği ve Büyük Data Yüksek Lisans Programında, Proje Yönetim Dersler vermektedir. 2018 Ekim tarihinde düzenli olarak Ankara Başkent Üniversitesi Proje Yönetim Sertifika Programları düzenlemektedir. 2012 yılından beri Agile&Scrum eğitimleri vermekte ve Agile Takım Koçluğu yapmaktadır. Kartaca, TeknoSA, Natica, ATP, ATP/TradeSoft, Amadeus IT, Athena, Evrim, Neova, Ziraat Bankası, Natica, Smartics, Partnera, Türkiye Bankalar Birliği, Erkut Holding, Emsey Holding, ETTS/Amerikadanİste, vb. firmalara Agile&Scrum yaklaşımı ile ilgili eğitim ve danışmanlık hizmeti vermiştir.

Yekta Özözer

X. Değişim Yönetimi

Yekta Özözer
Sürekli Eğitim Danışmanlık

1965 İzmir doğumludur. 1982 yılı ÖSS sınavında ilk 50 öğrenci arasına girerek Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’ne girmiş, bu bölümden mezun olmuştur (BSc). British Council Bursu ile okuduğu Strathclyde Business School’dan (Glasgow) lisansüstü derecesini (MSC in Finance) almıştır.

Pratiğe dayalı uzun süreli iş tecrübesi nedeniyle kurumların birçok fonksiyonu, yöneticiliği alanlarında derin bilgiye ve bütüncül bir bakış açısına sahiptir. Profesyonel iş yaşamında en az 10-15 yıl deneyimlediği, pratiğe aktardığı bilgilerin teorik ve pratik bilgilerini aktarır.

Özgelecek Hedefi: 2 ana hedefi vardır ve yaptığı tüm çalışmalar bu hedeflere yöneliktir:
1. Türk insanımızın daha yaratıcı, yenilikçi düşünmesine, problemleri daha etkin çözmesine, ayrıca kişisel/toplumsal gelişimine somut katkılarda bulunmak.
2. Değişik disiplin ve bilim dallarındaki bilgileri farklı perspektiflerle bir araya getirerek evrenin sistemini ve yaşamın anlamını bütüncül bir şekilde daha iyi kavrayabilmek.

25 yılı aşan çalışma yaşamının çoğunda yaratıcı düşünme ve problem çözme konusunda firmalarda iç/dış eğitimcilik ve/veya danışmanlık yaparak deneyim kazanmıştır. Behçet’in Kübü, Shakira, Matriks gibi özgün bazı yöntemleri geliştirmiştir. Firmalara Yaratıcı Düşünme, Problem Çözme, İnovasyon, Çatışma Yönetimi, Motivasyon ve Yöneticilik konularında eğitimler, seminerler vermekte, koçluk, danışmanlık yapmaktadır.

Mine Dedekoca

XII. Lean Startup

Mine Kocadag Dedekoca

Mine Dedekoca 7 sene Best Buy ve Dixons Grup gibi uluslararası perakende şirketlerinde çalıştıktan sonra girişimcilik hayalinin peşinden giderek hayatına değişik bir yön vermeye karar vermiştir.

2014 yılında Türkiye'nin ilk dijital davetiye sitesi Davetpostasi.com'u hayata geçiren Mine Dedekoca, aynı zamanda Upwork, StartupBlink, StarOfService, Ellis Island Capital gibi uluslararası firmaların global pazarlara yayılması konusunda danışmanlık vermiştir. Kurmuş olduğu Start-IST markasıyla 2013 yılından bu yana daha çok startupları hedefleyen birçok farklı konuda etkinlikler, paneller, workshoplar düzenlemektedir. İşin Geleceği ve Freelance çalışma konusunda uzmanlaşan ve bu konuda eğitimler veren Mine, halen Amerikalı bir özel yatırım fonunun 15binden fazla müşterisi ile iletişim süreçlerine danışmanlık yapmakta ve uzaktan çalışma iş modelinin Türkiye’de daha geniş kitlelere yayılması için çalışmalar yapmaktadır.

Program
2 Ara

I. İş Modeli Oluşturma

2 Aralık 2019, Pazartesi 18:30 - 21:30

Eğitmen: Erim Yağcı, IdeaField BV Ürün Yönetimi Direktörü

 • İş modeli nedir, nasıl oluşturulur?
 • İş Modeli Tuvali nedir, nasıl kullanılır?
 • Yenilikçi İş Modeli nasıl üretilir?
 • Başarılı iş modellerinde aranacak özellikler nelerdir?
 • Alternatif iş modelleri nasıl üretilir?
3 Ara

II. Türkiye Startup Ekosistemi

3 Ekim 2019, Salı 18:30 - 21:30

Eğitmen: Ufuk Batum

 • Girişimciliğin Arka Planı
 • Büyük Sayılar Kuralı ve Huni Modeli
 • Ekosistem: Aktörler, Oyuncular, Mentorlar, Yatırımcılar, Karar Vericiler
 • Girişim-Yatırım Döngüsü
 • İş Modellemesi
5 Ara

III. Kurumsal Girişimcilik (Strateji oluşturma, araçlar, modeller)

5 Aralık 2019, Perşembe 18:30 - 21:30

Eğitmen: Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Aygören

  9 Ara

  IV. Teknoloji Trendleri - (Veri Bilimi)

  9 Aralık 2019, Pazartesi 18:30 - 21:30

  Erim Yağcı, IdeaField BV Ürün Yönetimi Direktörü

  • Veri Biliminin Süreci
  • Veri Bilimci - Veri Mühendisliği farkları
  • Supervised ve Unsupervised Learning kavramları
  • Veri görselleştirmenin önemi
  • Veri Bilimi araçları
  • Sektörel Veri Bilimi Uygulamaları
  10 Ara

  V. Teknoloji Trendleri - (Yapay Zeka)

  10 Aralık 2019, Salı 18:30 - 21:30

  Eğitmen:

   12 Ara

   VI. Teknoloji Trendleri - (IOT)

   12 Aralık 2019, Perşembe 18:30 - 21:30

   Eğitmen: Kubilay Cebeci

   • IOT hakkında genel bilgiler
   • Temel Yazılım Eğitimi - 1
   • IOT ve Endüstri 4.0
   • Endüstriyel Haberleşme Protokolleri
   16 Ara

   VII. Teknoloji Trendleri - (AR/VR)

   16 Aralık 2019, Pazartesi 18:30 - 21:30

   Eğitmen:

    17 Ara

    VIII. Tasarım Odaklı Düşünme

    17 Aralık 2019, Salı 18:30 - 21:30

    Eğitmen: Levent Kopuz

    • Design Thinking Nedir? Semineri
    • Kullanıcı İçgörü çıkarılması tekniği ile ihtiyaçların belirlenmesi.
    • Zihin Haritası tekniği ile analizlerin yapılması.
    • Beyin Fırtınası teknikleriyle ile çözüm fikirlerinin üretilmesi.
    • Tasarım teknikleriyle prototiplerin yapılması.
    • Sunum teknikleriyle prototiplerin testinin yapılması.
    • Çalışmanın sonunda da geribildirimlerin verilmesi.
    • Eğitim takım çalışması şeklinde yapılacaktır.
    19 Ara

    IX. Çevik Yönetim

    19 Aralık 2019, Perşembe 18:30 - 21:30

    Eğitmen: Hakan Aksungar

    • Scrum Altyapısı
    • Mekanizmaları, Çıktılar
    • Scrum &Agile
    • Adaptasyon ve geçiş sürecinde yapılan yanlışlar ve kaçınma yolları
    • Diğer zorluklar
    • Scrum’a Başlamak
    • Scrum’ı hayata geçirmek için adımlar
    • Eğitimin pratik tarafı
    23 Ara

    X. Değişim Yönetimi

    23 Aralık 2019, Pazartesi 18:30 - 21:30

    Eğitmen: Yekta Özözer

     24 Ara

     XI. Kullanıcı Deneyimi Yönetimi

     24 Aralık 2019, Salı 18:30 - 21:30

     Eğitmen:

      26 Ara

      XII. Lean Startup

      26 Aralık 2019, Perşembe 18:30 - 21:30

      Eğitmen: Mine Kocadag Dedekoca

      • Girişimciliğe giriş
      • Girişimcinin yaşadığı problemler
      • Yalın girişimcilik yaklaşımı
      • Yalın kanvas
      • Yalın Kanvas üzerinde çalışma
       • Müşteri tanımlanması
       • Problemin belirlenmesi
       • Çözümün oluşturulması ve test edilmesi
       • Benzersiz değer teklifinin yazılması
       • Müşteriye ulaşılacak kanalların belirlenmesi
       • Gelir modelinin oluşturulması
       • Rekabet avantajının belirlenmesi
      Bitiş
      Etkinlik Bilgileri
      • -
       Tarih

       2 Aralık - 26 Aralık 2019 tarihleri arasında.

      • -
       Saat

       18:30 - 21:30 saatleri arasında

      • -
       Eğitim Yeri

       İSO Odakule Tünel Eğitim Salonu (Meşrutiyet Cad. No:63 Beyoğlu İstanbul)

      • -
       Ücret

       Eğitim bedeli kişi başına toplam 1.050 TL’dir

      • -
       Gerekli Bilgiler
       • Herhangi bir sebeple eğitimin gerçekleşmemesi durumunda yatırılan eğitim ücretleri katılımcılara geri ödenecektir.
       • Eğitimin sonunda katılan herkese katılım belgesi verilecektir.
      • -
       İritbat

       Programa telefonla kayıt alınmamaktadır. Kayıt için lütfen “Kayıt” ile ilgili bölümü inceleyiniz.
       Sorularınız için irtibat: 0212 252 29 00 / 351
       E-posta: dkurt@iso.org.tr.tr

      Kayıt

      Web sitemizden on-line kayıt alınmaktadır. Programa katılım ücreti 1.050 TL’dir.

      Ödeme kredi kartı ile kayıt sırasında on-line olarak veya banka havalesi ile yapılabilmektedir. Ödeme bilgileri girilmeden kayıt tamamlanmamaktadır.

      Kayıt sonrası, bir kayıt onay e-postası ve ayrıca KDV mükellefi olmadığımız için makbuz veya fatura kesemediğimizden, muhasebe işlemlerinizde kullanabilmeniz amacıyla oluşturulan ödeme yazısını içeren bir e-posta, kayıt sırasında vereceğiniz e-posta adresine otomatik olarak gönderilecektir.

      Banka Havalesi için hesap bilgileri:

      Hesap Sahibi: İstanbul Sanayi Odası
      T. İş Bankası Beyoğlu Şubesi
      IBAN No: TR25 0006 4000 0011 0111 5690 56 (İŞ BANKASI)
      Açıklama olarak “Kurumsal İnovasyon Mini MBA” yazılması gerekmektedir.

      Banka havalesi ile ödeme yapan katılımcıların, öncelikle kontenjan durumunu kontrol etmeleri ve ödeme sonrası dekontlarını e-posta (dkurt@iso.org.tr) ile tarafımıza iletmeleri, ardından kayıt linki aracılığı ile kayıt olmaları gerekmektedir. On-line kayıt yapmaksızın sadece ücretin yatırılmış olması, eğitime kaydın gerçekleştirildiği anlamına gelmemektedir. Ödeme bilgileri girilip kayıt tamamlanmadan kaydınız bize ulaşmamaktadır.