Üretimin Temelleri Mini MBA
Üretimin Temelleri Mini MBA
2 Mart - 26 Mart 2020
Haftada 3 Gün 18:30-21:30

İstanbul Sanayi Odası tarafından Üretimin Temelleri Mini MBA Programı; 21. Yüzyılda işletmelerin hızla değişen koşullara uyum sağlamaları ve başarılı olmaları için üretim yöntemlerini ve teknolojilerini değişime uyum sağlayabilecek şekilde tasarlamaları; rekabet koşullarının giderek daha da zor hale geldiği günümüz koşullarında yeni işletme stratejileri geliştirmelerini amaçlamaktadır.

Sanayiciler, firma sahipleri, üst ve orta düzey yöneticiler bu program ile müşteri profillerinin hızla değişmesine adapte olarak; hızlı, etkili, sürdürülebilir ve rekabetçi yönetim tarzını işletmelerine kazandırabileceklerdir.

Eğitim programı hafta içi 3 gün saat 18:30-21:30 saatleri arasında yürütülecek olup, 02 Mart 2020 Pazartesi Günü başlayacak ve 26 Mart 2020 Perşembe Günü sona erecektir.

Odakule, Beyoğlu, İstanbul

Eğitmenler

M. Şekip Karahan

I. İmalat Sanayi Genel Ekonomik Durum

II. Üretimde Maliyet Yapısı ve Temel Finans

III. Proje Yönetimi

M. Şekip Karahan

Makro Danışmanlık

Tarsus Amerikan Koleji ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Türkiye İş Bankası’nda ve Osmanlı Bankası'nda çeşitli kademelerde görev aldı. Bu görevleri sırasında şube uygulamaları yenilenmesi, kurumsal müşteriler için hazırlanan finansal program paketlerinin hazırlık ve uygulamaları, ISO 9001 kalite belgelendirme süreci, donanım-yazılım ve iş akışı alt yapısı, pazarlama ve operasyonel süreç yenilenmesi gibi birçok yeni ürün geliştirmesi projesinde proje ekip üyesi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Garanti Bankası ile diğer grup bankaları Osmanlı Bankası ve Körfezbank arasındaki yeniden yapılanma projesinde, Proje Yöneticisi ve daha sonra Proje Yönetim Ofisi Yöneticisi olarak görev yaptı.

Özellikle süreç iyileştirme, değişim yönetimi, proje yönetimi, iş geliştirme ve dokümantasyon konularında çeşitli eğitim, sempozyum ve kongrelere katılan Karahan, 2001 yılından beri ABD’deki Project Management Institute tarafından verilen Project Management Professional (PMP) sertifikasına sahiptir.

Karahan Avrupa Birliği Genel Sekreterliği’nin, Avrupa Birliği Komisyon'u ile iş birliği içinde Haziran 2002 – Mayıs 2003 arasında yürüttüğü “Project Cycle Management” Metodolojisi Eğiticilerin Eğitimi Projesi’ne yardımcı uzman olarak katıldı.

Murat Güventürk

IV. Kalite Kontrol

V. Ar-Ge ve İnovasyon

VI. Tedarik Zinciri Yönetimi

Murat Güventürk

Selco Danışmanlık

Murat Güventürk, tedarik zinciri çözümlerinin tasarımı ve uygulanması konusunda hizmet veren SELCO Danışmanlık firmasının kurucu ortağıdır. 25 senenin üzerindeki iş tecrübesi ile SELCO’nun geniş bir endüstri yelpazesine yayılan tüm müşterilerinin, tedarik zinciri ve lojistik konularında en doğru hizmeti almalarını sağlayan Murat Guventurk, aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi’nde Tedarik Zinciri Yönetimi dersi vermekte ve sektördeki değişik etkinliklerde konuşmacı olarak yer almaktadır. Boğaziçi Üniversitesi’nden Makina Mühendisliği lisansı, University of Pennsylvania’dan da Sistem Mühendisliği yüksek lisansı bulunmaktadır.

Dr. Ayhan Enşici

VI. Endüstriyel Tasarım

Dr. Ayhan Enşici

Dr. Ayhan Enşici, İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden mezun olduktan sonra, aynı bölümden Yüksek Lisans derecesini almıştır. 2010 yılında Tasarım Ekip Çalışması alanındaki çalışmaları ile Doktora derecesini almıştı r ve bu süreçte Delft Teknoloji Üniversitesi, misafir araştırmacı olarak bulunmuş, Tübitak Bursu ile Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Fakültesinde Post-Doc çalışmalarını tamamlamıştır. İTÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü akademik kadrosunda görev yapan Ayhan Enşici, 2013 yılından itibaren KHAS Endüstriyel Tasarım Bölümünde görev yapmaktadır. İnovasyon ve Tasarım Yönetimi alanlarında çalışmaları olan ve danışmanlık hizmeti veren Enşici, aynı zamanda 2001 yılından beri kurucusu olduğu Designophy Endüstriyel Tasarım Online yayınının editörlüğünü sürdürmektedir.

Enşici çeşitli Avrupa Birliği bölgesel kalkınma projelerinde ve bölgesel projelerde tasarım uzmanı ve tasarım danışmanı olarak görev almıştır. Ayhan Ensici faal olaraka kurumsal düzeyde İnovasyon Yönetimi, Tasarım Staretejisi, Ürün Tasarımı alanlarında firmalar danışmanlık vermektedir. Aynı zamanda 2019 yılında Türkiye’nin ilk ve tek Kullanıcı Deneyimi Master Programını kurmuştur ve halen program direktörlüğünü yürütmektedir.

VII. Otomasyon

Osman Genç

Entek
Hakan Cengiz

VIII – XII. Üretimde Verimlilik (Lean, Kaizen vs)

Hakan Cengiz

1993 yılında İstanbul Erkek Lisesi’nden, 1998 yılında ODTÜ Makine Mühendisliğinden mezun oldu. 2005 yılına kadar Mercedes-Benz Türk’te Teknik Planlama Bölümü’nde çalıştı. Yeni Araç ve Özel Araç Projelerinde Proje Yöneticisi olarak çalıştı. Mercedes-Benz Türk’ün Yalın Üretim çalışmalarına başladığı 1998 yılından 2005 yılına kadar yönettiği birçok Kaizen çalışmasında Japon, Alman, Amerikalı ve Fransız uzmanlarla çalıştı. Almanya’da farklı Kaizen çalışmaları gerçekleştirdi. 2005-2008 yılları arasında Cadem A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Erasys Mühendislik’i kurduğu 2009 yılından bu yana, 20 yıllık verimlilik, süreç iyileştirme, Yalın Üretim ve Kaizen Yönetimi konularındaki tecrübe ve uzmanlıklarını firmalara aktarmak amacıyla eğitim, uygulama ve proje desteği vermektedir. Tümosan, BMC,Türk Traktör, Isuzu, Hisarlar, İhlas Ev Aletleri, Sinbo, Kumtel, Boyteks ve Boyçelik gibi farklı sektörlerde yer alan değişik büyüklükteki firmalarda bu kapsamda çalışmalar yapmıştır ve yapmaktadır. Ayrıca kurucularından olduğu ve 2014 yılında kurulan Roboten Mekatronik bünyesindeyse komple üretim hatları , AGV (otomatik yönlendirilmiş araçlar), Andon, Poka-Yoke ve benzeri otomasyon sistemleri tasarımı, üretimi ve kurulumu yapılmaktadır. Verimlilik Savaşları adlı kitabı 2018 yılında yayınlanmıştır ve ikinci baskısını yapmıştır.

Pınar Dinçer

IX. Endüstri 4.0

XI. İhracat

Pınar Dinçer

Pınar Dinçer, Birleşmiş Milletlere bağlı Uluslararası Ticaret Merkezi’nin dünyada sayılı olan “BMS Master Trainer” olarak sertifika almış ve 2003 yılından beri, hem eğitmen hem de danışman olarak Birleşmiş Milletlere bağlı Uluslararası Ticaret Merkezi’ne bağlı projelerde ve Türkiye ofisi olan UTİTED derneğinde çalışmaktadır. Avrupa Birliğine bağlı programlarda, Ticaret ve Sanayi Odalarının eğitim ve danışmanlık projelerinde eğitim programları tasarımı, eğitmenlik ve danışmanlık yapmıştır. Uluslararası Ticaret Merkezi ile de Bolivya, Ürdün, Kenya, Tanzanya, Özbekistan, Katar, Filistin, Mısır ve Türkiye’de kapasite geliştirme programlarında eğitmen, eğitici eğitmeni ve danışman olarak görev almıştır. Ayrıca, 2000 yılından beri Papirüs Kâğıt ve San. Ticaret A.Ş.’de ihracat, iş geliştirme ve E-Ticaret müdürü olarak çalışmaktadır. 1999 yılında Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu olan Pınar Dinçer, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Program
2 Mar

2 Mart 2020, Pazartesi 18:30 - 21:30

I. İmalat Sanayi Genel Ekonomik Durum

3 Mar

3 Mart 2020, Salı 18:30 - 21:30

II. Üretimde Maliyet Yapısı ve Temel Finans

5 Mar

5 Mart 2020, Perşembe 18:30 - 21:30

III. Proje Yönetimi

Eğitmen: Şekip KARAHAN, Makro Danışmanlık

 • Proje Yönetimine Giriş
 • Proje Yönetiminde Temel kavramlar
 • Proje Başlangıcındaki Süreçler
 • Proje Uygulamadaki Süreçler
 • Proje Sürecinde Kontrol Mekanizmaları
 • Proje Kapanışı
 • Vaka Çalışması
9 Mar

9 Mart 2020, Pazartesi 18:30 - 21:30

IV. Kalite Kontrol

10 Mar

10 Mart 2020, Salı 18:30 - 21:30

V. Ar-Ge ve İnovasyon

12 Mar

12 Mart 2020, Perşembe 18:30 - 21:30

VI. Tedarik Zinciri Yönetimi

Eğitmen: Murat Güventürk, Selco Danışmanlık

16 Mar

16 Mart 2020, Pazartesi 18:30 - 21:30

VII. Endüstriyel Tasarım

Eğitmen: Dr. Ayhan Ensiçi

17 Mar

17 Mart 2020, Salı 18:30 - 21:30

VIII. Otomasyon

Eğitmen: Osman Genç, Entek

19 Mar

19 Mart 2020, Perşembe 18:30 - 21:30

IX. Üretimde Verimlilik (Lean, Kaizen vs)

Eğitmen: Hakan Cengiz, ERASYS Kurucu, Kaizen Uygulama Uzmanı

23 Mar

23 Mart 2020, Pazartesi 18:30 - 21:30

X. Endüstri 4.0

Eğitmen:

24 Mar

24 Mart 2020, Salı 18:30 - 21:30

XI. Endüstri 4.0

Eğitmen: Pınar Dinçer

26 Mar

26 Mart 2020, Perşembe 18:30 - 21:30

XII. Üretim Planlama

Eğitmen: Hakan Cengiz, ERASYS Kurucu, Kaizen Uygulama Uzmanı

Bitiş
Etkinlik Bilgileri
 • -
  Tarih

  2 Mart - 26 Mart 2020 tarihleri arasında.

 • -
  Saat

  18:30 - 21:30 saatleri arasında

 • -
  Eğitim Yeri

  İSO Odakule Tünel Eğitim Salonu (Meşrutiyet Cad. No:63 Beyoğlu İstanbul)

 • -
  Ücret

  Eğitim bedeli kişi başına toplam 1.050 TL’dir

 • -
  Gerekli Bilgiler
  • Eğitimin verimli olması adına kontenjan 20 olarak belirlenmiştir.
  • Kontenjan dolduktan sonra kayıt alınmayacaktır.
  • Herhangi bir sebeple eğitimin gerçekleşmemesi durumunda yatırılan eğitim ücretleri katılımcılara geri ödenecektir.
  • Eğitimin sonunda katılan herkese katılım belgesi verilecektir.
 • -
  İritbat

  Programa telefonla kayıt alınmamaktadır. Kayıt için lütfen "Kayıt" ile ilgili bölümü inceleyiniz.
  Sorularınız için irtibat: 0212 252 29 00 / 361
  E-posta: dkurt@iso.org.tr

Kayıt

Web sitemizden online kayıt alınmaktadır. Programa katılım ücreti 1.050 TL’dir.

Ödeme kredi kartı ile kayıt sırasında online olarak veya banka havalesi ile yapılabilmektedir. Ödeme bilgileri girilmeden kayıt tamamlanmamaktadır.

Kayıt sonrası, bir kayıt onay e-postası ve ayrıca KDV mükellefi olmadığımız için makbuz veya fatura kesemediğimizden, muhasebe işlemlerinizde kullanabilmeniz amacıyla oluşturulan ödeme yazısını içeren bir e-posta, kayıt sırasında vereceğiniz e-posta adresine otomatik olarak gönderilecektir.

Banka Havalesi için hesap bilgileri:

Hesap Sahibi: İstanbul Sanayi Odası
IBAN No: TR25 0006 4000 0011 0111 5690 56 (İŞ BANKASI)
Açıklama olarak "Üretimin Temelleri Mini MBA" yazılması gerekmektedir.

Banka Havalesi ile ödeme yapacak katılımcıların dikkatine:

Banka havalesi ile ödeme yapan katılımcıların, öncelikle kontenjan durumunu kontrol etmeleri ve ödeme sonrası dekontlarını e-posta (dkurt@iso.org.tr) / faks ile tarafımıza iletmesi, ardından aşağıdaki link aracılığı ile kayıt olması gerekmektedir. On-line kayıt yapmaksızın sadece ücretin yatırılmış olması, eğitime kaydın gerçekleştirildiği anlamına gelmemektedir. On-line kayıt yapmaksızın sadece ücretin yatırılmış olması, eğitime kaydın gerçekleştirildiği anlamına gelmemektedir. Ödeme bilgileri girilip kayıt tamamlanmadan kaydınız bize ulaşmamaktadır.