13.11.2019 10. Grup İplik Sanayii Meslek Komitemiz Mesleki Yeterlilik Belgesi Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirdi

10. Grup İplik Sanayii Meslek Komitemiz, 13 Kasım 2019 tarihinde Odakule Binası Eğitim Salonu’nda Alberk QA Uluslararası Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Genel Müdürü Latif Murat Yılmaz, İş Geliştirme ve Planlama Müdürü Barbaros Yıldırım ve eski İŞKUR İstanbul Bölge Müdürü Muammer Coşkun’un katılımı ile gruba mensup üyelerine yönelik bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda, Alberk QA Uluslararası Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş yetkilileri tekstil sektöründeki Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu ve işverene sağladığı teşvikleri içeren bir sunum gerçekleştirdi. Sonrasında İŞKUR’un hizmetleri ve sektörün istihdam ihtiyacının karşılanmasına yönelik “işbaşı eğitim programı” hakkında bilgilendirme yapıldı.

Toplantının son bölümünde katılımcıların soruları cevaplandırılarak toplantı sonuçlandırıldı.

11.12.2018 Tiftik Keçisi İle İlgili Kısa Tanıtım Filmi

10. Grup İplik Sanayii Meslek Komitemizin 11 Aralık 2018 tarih ve 9/14 sayılı re’sen kararında, “Tiftik Keçileri” ile ilgili Türkiye’yi ön plana çıkaracak kısa bir filmin hazırlanması hakkında bir çalışma yapılması talep edilmiştir.

Konu ile ilgili olarak Odamızca T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’na başvuru yapılmıştır.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu Ankara Keçisi Oğlağı tanıtım filmine aşağıda linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.tarimtv.gov.tr/tr/video-detay/ankara-kecisi-oglagi-11778

15.05.2018 10. Grup Meslek Komitesi Mayıs Ayı Gündemi

Meslek Komitemizin Mayıs ayı toplantısında aşağıdaki konular ele alınmıştır:

  • Meslek Komitesinin mutat toplantı gün ve saati karar bağlanmıştır.
  • Meslek Komitesi'nin sektörel toplantı ve ortak çalışma yapabileceği sektörel dernekler tespit edilmiştir.
  • Yeni dönemde Odamız üyelerine Meslek Komitemizin faaliyetlerine başladığını belirten e-posta duyurusunun gönderilmesine karar verilmiştir.