İstanbul Sanayi Odası - Haberler
 • grup24-gultepe-mtal-ziyaret

  İSO Mesleki Eğitim Projesi Kapsamında Gültepe MTAL Öğrencileri Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.’yi Ziyaret Ettiler

  • 12.02.2020

  Protokol Yürütme Kurulu’nda 24. Grup Büro ve Mağaza Mobilyaları Sanayii Meslek Komitesi Başkanı Selim Gül ve 24. Grup Büro ve Mağaza Mobilyaları Sanayii Meslek Komitesi Başkan Yrd. İnci Açık Şenel’in bulunduğu okulun öğrencileri çalışmaları yerinde izleme, sektörün önemi ve iş fırsatları hakkında bilgi alma ve şirket yönetimiyle tanışma, mesleklerini yakından tanıma şansı elde etiller.

  DETAYLI BİLGİ
 • grup24-gultepe-mtal

  Mesleki Eğitim Projesi kapsamında Protokol Yürütme Kurulu Toplantıları Başladı

  • 29.01.2020

  25 Ocak 2019 tarihinde mesleki ve teknik eğitimde sektörün iş gücü ihtiyacına cevap verebilecek niteliğe sahip, gelişen teknolojiye hızla ve etkin şekilde uyum sağlayabilen, paydaşların planlama ve karar alma süreçlerine aktif şekilde katıldığı bir yapıyı tam anlamıyla hayata geçirebilmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Sanayi Odası arasında “Mesleki Eğitim Protokolü” imzalanmıştır.

  DETAYLI BİLGİ
 • lombardiya-gezisi-01_880x410

  İSO Heyeti, İtalya’nın Lombardia Bölgesi’ne Çalışma Ziyareti Yaptı

  • 13.11.2019

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) bünyesinde yürütülmekte olan Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD) kapsamında İtalya Lombardia Bölgesi’ne bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi. İSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Bekir Yelken Başkanlığında, İSO Meclis ve Meslek Komitesi temsilcilerinin katılımı ile 21-23 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşen ziyarette dijitalleşme, Sanayi-Üniversite İşbirliği ve Uluslararasılaşma Alanlarında Kapasite Gelişimi için Yapısal Diyalog Yoluyla En İyi Uygulamaların Transferi Projesi üzerine temaslar yapıldı.

  DETAYLI BİLGİ
 • protokol-toplanti-01_880

  Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü ile İlgili Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı

  • 15.08.2019

  İstanbul Sanayi Odası (İSO), Milli Eğitim Bakanlığı ile 25 Ocak 2019 tarihinde imzalanarak hayata geçirilen Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü ile ilgili bugüne kadar yaptığı çalışmalar ve gelinen noktayı değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı düzenledi.

  DETAYLI BİLGİ
 • modoko-ziyaret-880x410

  Modoko Yönetim Kurulu Üyeleri ve Mobilya Sanayicileri Güncel Konularını İSO Başkanı Erdal Bahçıvan ile Görüştü

  • 20.06.2019

  İstanbul’un önemli mobilya üretim ve pazarlama merkezlerinden biri olan Modoko Yönetim Kurulu üyeleri ve mobilya sanayicilerinden oluşan bir heyet, sektörün sorunlarını ve gündemlerindeki konularını aktarmak ve istişarede bulunmak üzere İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ı Odakule’de ziyaret etti.

  DETAYLI BİLGİ