• grup55-pırı-mtal

  Piri Reis MTAL’in Öğretmen ve Öğrencileri Ada Tersanesi’nde Gerçekleştirilen Törene Katıldı

  • 09.03.2020

  İSO Mesleki Eğitim Projemiz kapsamında, Piri Reis MTAL’in Gemi Yapımı ve Denizcilik alanı öğretmen ve öğrencileri 5 Mart 2020 tarihinde Ada Tersanesi’nde gerçekleştirilen Makran-1 adlı geminin suya indirme törenine katıldı.

  DETAYLI BİLGİ
 • grup55-pırı-mtal-01

  İSO Mesleki Eğitim Protokolü Kapsamında Piri Reis MTAL Öğretmenlerine Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

  • 09.03.2020

  İSO Mesleki Eğitim Projemiz kapsamında, Protokol Yürütme Kurulu’nda 55. Grup Deniz, Hava ve Demiryolu Ana ve Yan Sanayii Meslek Komitesi Başkanımız Adil Erkoç, 55. Grup Deniz, Hava ve Demiryolu Ana ve Yan Sanayii Meclis Üyemiz İlhan Bayrak..

  DETAYLI BİLGİ
 • grup55-piri-reis-mtal

  İSO Mesleki Eğitim Projesi Kapsamında Piri Reis MTAL'da Firmalarla Entegre Yenilikçi Döner Sermaye İşletimi ve GİSBİR Destekleri

  • 03.01.2020

  İSO Mesleki Eğitim Projesi kapsamında Protokol Yürütme Kurulu’nda 55. Grup Deniz, Hava ve Demiryolu Ana ve Yan Sanayii Meclis Üyesi Atilla Çiftçigüzeli, Meclis Üyesi İlhan Bayrak ve Meslek Komitesi Başkanı Adil Erkoç’un bulunduğu okulda 17 Aralık 2019 tarihinde döner sermaye kapsamında yenilikçi olarak neler üretilebileceği ile ilgili çalışmalar Ada ve İstanbul Tersanesi ile başlamıştır.

  DETAYLI BİLGİ
 • grup55-mesleki-egitim-projesi-ziyaret-01

  Mesleki Eğitim Projesi Kapsamında Protokol Yürütme Kurulu Toplantıları Devam Ediyor

  • 13.11.2019

  25 Ocak 2019 tarihinde mesleki ve teknik eğitimde sektörün iş gücü ihtiyacına cevap verebilecek niteliğe sahip, gelişen teknolojiye hızla ve etkin şekilde uyum sağlayabilen, paydaşların planlama ve karar alma süreçlerine aktif şekilde katıldığı bir yapıyı tam anlamıyla hayata geçirebilmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Sanayi Odası arasında “Mesleki Eğitim Protokolü” imzalanmıştır.

  DETAYLI BİLGİ
 • lombardiya-gezisi-01_880x410

  İSO Heyeti, İtalya’nın Lombardia Bölgesi’ne Çalışma Ziyareti Yaptı

  • 13.11.2019

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) bünyesinde yürütülmekte olan Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD) kapsamında İtalya Lombardia Bölgesi’ne bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi. İSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Bekir Yelken Başkanlığında, İSO Meclis ve Meslek Komitesi temsilcilerinin katılımı ile 21-23 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşen ziyarette dijitalleşme, Sanayi-Üniversite İşbirliği ve Uluslararasılaşma Alanlarında Kapasite Gelişimi için Yapısal Diyalog Yoluyla En İyi Uygulamaların Transferi Projesi üzerine temaslar yapıldı.

  DETAYLI BİLGİ