21. Grup Meslek Komitesi Üyeleri Sektörel İncelemeler İçin Güney Kore’yi Ziyaret Etti

  • Haberler
22grup-guney-kore-ziyaret-01

İstanbul Sanayi Odası organizasyonunda, 22-27 Eylül 2019 tarihleri arasında Güney Kore’nin başkenti Seul şehrine yönelik, deri ve kürk giyim sanayii sektörel ticaret heyeti ziyareti gerçekleştirildi. İSO Meclis Üyesi ve 21. Grup Deri, Kürk Giyim ve Aksesuarları Sanayii Meslek Komitesi Üyesi İbrahim Aydoğan başkanlığındaki heyete 12 firmadan 19 kişi katıldı.

Deri ve kürk giyim sanayi üreticilerinden oluşan heyet, 51 milyonluk yüksek alım gücü olan nüfusu ile Asya’nın önemli pazarlarından biri olan Güney Kore’ye yönelik ihracat paylarını arttırabilmek için önemli temaslarda bulundu.

Ziyaretin ilk gününde Shinsegae AVM’deki mağazaları ziyaret eden İSO Meclis Üyesi İbrahim Aydoğan başkanlığındaki heyet, Türkiye’nin Seul Büyükelçisi Ersin Erçin ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Seul temsilcisi Taha Saran ile de organize edilen akşam yemeğinde bir araya geldi.

Programın ikinci gününde Coex Hyundai AVM ve Itaewon bölgesindeki mağazaları ziyaret eden heyet katılımcıları, sonrasında Seul’un hazır giyim sektöründeki en yoğun bölgesi olan Dongdaemun Pazarı’ndaki toptancılar ile yoğun görüşmeler gerçekleştirdi.

Programın üçüncü günü, Imperial Palace Otel’in toplantı salonunda Kore’li deri ve kürk giyim ithalatçısı firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirildi. Tüm gün süren görüşmelere toplamda 46 Kore’li şirket katılırken, firmalar arası 143 görüşme yapıldı.

Heyet başkanı İbrahim Aydoğan, İSO üyeleri açısından son derece verimli geçen bu ziyaret çerçevesinde, ziyaret edilen ithalatçı firmalar ve özellikle başarılı geçen ikili görüşmeler sonrasında, heyette yer alan şirketlerin Güney Kore pazarındaki ihracat paylarını arttıracağına inandığını aktardı.