30. Grup Metal Ev ve İşyeri Gereçleri Sanayii Meslek Komitesi, Genişletilmiş Sektör Toplantısı Odakule'de Gerçekleştirildi

  • Haberler
30grup-manset-02

İstanbul Sanayi Odası (İSO) 30. Grup Metal Ev ve İşyeri Gereçleri Sanayii Meslek Komitesi, 29 Eylül 2015 tarihinde İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Çoşkun’ın katılımı ile üyelerine yönelik Genişletilmiş Sektör Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, 30. Grup Metal Ev ve İşyeri Gereçleri Sanayii Meclis Üyesi Fikret Kaya’nın açılış konuşması ile başlamıştır. Fikret Kaya açılış konuşmasında sektörde yaşanan sorunlardan ve bu sorunların işletmeler üzerinde yarattığı olumsuzluklardan bahsetmiş, 30. Grup Meslek Komitesinin bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetler ile ilgili katılımcılara bir sunum yapmıştır. 

Açılış konuşmasından sonra moderatörlüğünü 30. Grup Metal Ev ve İşyeri Gereçleri Sanayii Meclis Üyesi Fikret Kaya’nın yaptığı panele geçilmiştir. Panelde İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Çoşkun “İstihdam Politikaları ve Çalışmaları” başlıklı bir sunum gerçekleştirmiştir. Sunumda Muammer Coşkun, iş gücü ile ilgili genel istatistiki verilerden sonra Kurumlarının aktif işgücü piyasası programı ile ilgili detaylı bilgi aktarmıştır. Bu çerçevede Coşkun, İşbaşı Eğitim Programı, (UMEM) Beceri’10 Projesi, Çalışanların Mesleki Eğitimi ve istihdam teşviklerine değinmiştir.

Sunum sonrasında katılımcılar Muammer Çoşkun’a yaşadıkları sorunlara ilişkin sorular sormuş ve panel karşılıklı görüş alışverişi çerçevesinde sonuçlanmıştır.

Toplantıya toplam 41 sektör temsilcisi katılmıştır.