Demir ve Çelik Sanayicileri Genişletilmiş Meslek Komitesi Toplantısında Bir Araya Geldi

  • Haberler
grup24-sektor-toplantisi-02

24. Grup Demir-Çelik ve Sıcak Hadde Mamulleri Sanayii ve 25. Grup Bağlantı Elemanları, Tel ve Tel Ürünleri Sanayii Meslek Komitesi üyeleri ile sektörün önde gelen dernek temsilcilerinin katılımı ile Ana Metal Sektörünün değerlendirildiği toplantı 11 Ocak 2016 tarihinde Odakule’de gerçekleşti.

İSO Meclis Üyesi Mustafa Necati Tecdelioğlu’nun açılış konuşması ile başlayan toplantıya İSO Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Yelken de katıldı. Toplantıda sektör paydaşları arasında işbirliğinin değerlendirilmesi,  2016 yılından beklentiler ve mevcut sorunlara çözüm önerileri olmak üzere üç ana başlık ele alındı.

Demir çeliğin ana sorunlarının tartışıldığı toplantıda Çin’den gelen mallar karşısında Türk firmalarının zor durumda kaldığından hareketle haksız rekabete dikkat çekildi. Toplantıda sektör temsilcilerinin bir arada hareket etmesinin önemi katılımcılar tarafından vurgulandı. Konuşulan bir diğer konu da Dahilde İşleme Rejiminin etkin bir şekilde kullanılması gerektiği oldu. Katılımcıların dikkat çektiği diğer bir başlık da Türk firmalarının rekabetçi olması önündeki engellerdi.