İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Konulu Genişletilmiş Sektör Toplantısı Düzenlendi

  • Haberler
19grup-sektor-toplantisi-01

19. Grup Triko Giyim Sanayii Meslek Komitemiz, gruplarına mensup mensup üyeler ve Türkiye Triko Sanayicileri Derneği (TRİSAD) temsilcilerinin katılımı ile 18 Temmuz 2018 tarihinde genişletilmiş sektör toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda, sektörün başlıca sorunlarından biri olan nitelikli iş gücü ihtiyacı kapsamında İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı hakkında katılımcılar bilgilendirildi, sektörün istihdam ile ilgili sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirildi.

İSO Meclis Üyesi Mehmet Metin Akyüz’ün açılış konuşması ile başlayan toplantıda, TRİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balkuv söz alarak hükümlülerin iş piyasasına katılımını sağlamak için Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile ortak başlattıkları bir proje olan trikotaj atölyesi hakkında bilgi verdi. Daha sonra İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Muharrem Ayta, İşbaşı Eğitim Programı hakkında katılımcılara detaylı bilgiler aktardı. Şirket bünyesinde İşbaşı Eğitim Programını yürütmekte olan Uğur Balkuv Triko San.ve Tic. A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Pınar Karaman ise söz konusu program ile ilgili yaşadıkları deneyimleri paylaşarak, programın sektör açısından faydaları, yaşanan sorunlar ve programda yapılabilecek iyileştirmeler hakkında değerlendirmelerle bulundu.

Toplantının son bölümünde ise sektörün işgücü ihtiyacı ve bu ihtiyaca karşı neler yapabileceği ve çözüm önerileri ele alındı.