Ofis Mobilyaları Sektörü Gelir İdaresi Başkanlığı Yetkililerine Sorunlarını Aktardı

  • Haberler
gelir-idaresi-toplanti-39grup

İstanbul Sanayi Odası, Gelir İdaresi Başkanlığı ile ilgili güncel konularda karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmak üzere 7 Şubat 2018 tarihinde Odakule’de bir istişare toplantısı düzenledi. Toplantıda, Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Mahmut Sütcü ve beraberindeki Başkanlık yetkilileri ile Meslek Komitesi Üyeleri bir araya geldi. 

39. Grup Ofis Mobilyaları Sanayii adına toplantıya Meslek Komitesi Üyesi Selim Gül katıldı. Meslek Komitesi Üyelerinin Maliye Bakanlığı’nın faaliyet alanına giren konularda sorunlarını dile getirdiği toplantıda, mobilya sektörünün sorunlarına da raporda yer verildi.

  • Mal döngüsü, emek yoğun hizmet, istihdam dostu üretim, ithalatı azaltan sanayileşme gibi konularda ülke ekonomimize katma değer sağlayan mobilya sektörümüze geçtiğimiz dönemde uygulanan KDV indiriminin kalıcı hale getirilmesi yönünde sektörün talebi mevcuttur.
  • Zamanında vergisini ödeyemeyen sektör firmaları ‘Yapılandırmaları’ olumlu karşılamaktadır. Ancak piyasadaki sıkıntılardan dolayı aksayan taksitler konusunda sektörde bir kolaylık beklemektedir.
  • Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet sitesindeki Online işlemlerin sayısının arttırılması zaman kayıplarımızın azalması açısından faydalı olacaktır. 
  • Kurumdaki bürokrasinin azaltılması ve esnek çalışma saatlerinin yeniden gözden geçirilmesi yönünde sektörün talebi mevcuttur.