İSO - İTÜ Çekirdek girişimcilik ekosistemi

İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Teknik Üniversitesi “Çekirdek Girişimcilik Ekosistemi” ile stratejik bir işbirliği gerçekleştirmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi ve İTÜ ARI Teknokent tarafından 2011 yılında kurulan İTÜ Çekirdek Girişimcilik Ekosistemi, girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistemdir.

İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyo-genetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir. Başvurusu kabul olan ve İTÜ Çekirdek’te başarılı olup şirket kuran girişimci gruplar, 1 yıl boyunca “Kuluçka” imkanlarından faydalanmaktadır.

İstanbul Sanayi Odası, 2015 yılı içerisinde İstanbul Teknik Üniversitesi ile gerçekleştirilen stratejik işbirliği ile İTÜ Çekirdek Ekosistemi’nin Ana Paydaşı konumundadır. 

Bu kapsamda, 14 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilen İTÜ Çekirdek BigBang finalinde 1 Milyon TL çekirdek sermaye için başvuran ve girişimciler arasından; TRD BioTek ve Vivosens girişimlerine toplam 200.000 TL tutarında “İSO Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülü” verilmiştir.

Stratejik İşbirliği kapsamında İstanbul Sanayi Odası tarafından verilen “İSO Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülü”nün yanı sıra tüm finalist girişimcilerimizin “girişimcilikten sanayiciliğe” giden yollarında İSO – KOZA Modeli kapsamında 1 yıl boyunca toplam 300.000 TL aynı katkı değerinde “Mentorluk”, “Sanayici Antrenör”, “Eğitim ve Danışmanlık” destekleri sağlanmaktadır.

İTÜ Çekirdek Girişimcilik Ekosistemi için detaylı bilgiye http://www.itucekirdek.com/tr adresinden ulaşabilirsiniz.

2015 yılı BigBang Final etkinliğinde sahne alan finalist grupların girişimleri hakkında detaylı bilgiye http://bigbang.itucekirdek.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.