İSO - İTÜ Çekirdek girişimcilik ekosistemi

İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Teknik Üniversitesi “Çekirdek Girişimcilik Ekosistemi” ile stratejik bir işbirliği gerçekleştirmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi ve İTÜ ARI Teknokent tarafından 2011 yılında kurulan İTÜ Çekirdek Girişimcilik Ekosistemi, girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistemdir.

İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyo-genetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir. Başvurusu kabul olan ve İTÜ Çekirdek’te başarılı olup şirket kuran girişimci gruplar, 1 yıl boyunca “Kuluçka” imkanlarından faydalanmaktadır.

İstanbul Sanayi Odası, 2015 yılı içerisinde İstanbul Teknik Üniversitesi ile gerçekleştirilen stratejik işbirliği ile İTÜ Çekirdek Ekosistemi’nin Ana Paydaşı konumundadır. Bu kapsamda 2015 yılı Big Bang finalinde olduğu gibi, 2016 yılı Big Bang finalinde de toplam 200 bin TL değerindeki İSO Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülü verilmiştir.

2016 yılı İSO Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülü 100’er bin TL olarak 3Z ve Mikro-P isimli iki girişimci proje arasında paylaştırılmıştır.

İSO Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülü'nü Alan Girişimciler

3Z

Obstrüktif Uyku Apnesi Sendromu (OUAS) tedavisinde kullanılması amacıyla yenilikçi, etkin, sessiz, taşınabilir ve konforlu bir ağız içi aparat geliştiren bir teknoloji firmasıdır.

Mikro-P

Tek satırlık kod ile karmaşık fonksiyonları yerine getirebilme özelliği sayesinde her yaştan ve her seviyeden kullanıcı tarafından kolayca programlanabilen otonom bir koloni robot platformudur.

“Mentorluk”, “Sanayici Antrenör”, “Eğitim ve Danışmanlık” Destekleri

Stratejik İşbirliği kapsamında İstanbul Sanayi Odası tarafından verilen “İSO Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülü”nün yanı sıra tüm finalist girişimcilerimizin “girişimcilikten sanayiciliğe” giden yollarında İSO – KOZA Modeli kapsamında 1 yıl boyunca toplam 300.000 TL aynı katkı değerinde “Mentorluk”, “Sanayici Antrenör”, “Eğitim ve Danışmanlık” destekleri sağlanmaktadır.

İTÜ Çekirdek Girişimcilik Ekosistemi için detaylı bilgiye http://www.itucekirdek.com/tr adresinden ulaşabilirsiniz.

2016 yılı BigBang Final etkinliğinde sahne alan finalist grupların girişimleri hakkında detaylı bilgiye http://bigbang.itucekirdek.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.