2014 yılında ana temasını “21. Yüzyılla Büyük Yüzleşme” gibi güçlü bir başlık olarak belirlediğimiz Sanayi Kongremiz’de ülkemizin karşı karşıya kaldığı vasatlık sorunu “Ekonomi, Devlet-Demokrasi-Toplum, Şirketler ve Eğitim” bağlamında, her alanda yetkin paydaşların katılımıyla, ayrıntılı olarak irdelenmiş ve ortaya çıkan sonuç Kongre Bildirgesi’nde ilan edilmişti.

2015 yılında 13.sünü gerçekleştirdiğimiz ve oldukça yenilikçi uygulamaların yer aldığı Sanayi Kongremizi 8 Ekim 2015 tarihinde hayata geçirdik.

İçeriğine bakıldığında dünyadaki yeni nesil kongre formatında bir etkinlik yapılmıştır. Periscope’tan canlı yayın ve Grafik Kayıtlama gibi uygulamalar bu bakış açısının ülkemizdeki ilk uygulamalarından biri olmuştur.

Emin Çapa, Ahmet Çalık, Agah Uğur, Ahmet Nazif Zorlu,  Mustafa Denizli, Demet Akbağ, Sermiyan Midyat, Ali Nesin gibi saygın ve kendi alanlarında başarılı isimlerin yer aldığı yeni Kongremizde temamız “Vasatlıktan Çıkış İçin: İnsan ve Kültür” olarak belirlenmiş ve bütünsel kalkınma yönünde daha önce deneyimlenmemiş ve sonuç getirecek bir çalışma “Geleceği Birlikte Kuralım” sloganıyla katılımcılar ile birlikte oluşturulmuştur.

Geçen yıl tanık olduğumuz ilginin de üstünde bir performansla bu yılki Kongremiz katılımcıların işbirliği ve yarattığı sinerji eşliğinde gerçekleştirilmiştir.

13. Sanayi Kongremiz kapsamında “Serbest Kürsü Çalıştayları: Şimdi Sıra Sende” adlı bölümde 4 eşzamanlı çalıştayla; vasatlıktan çıkış için “nasıl üretim?”, “nasıl insan?”, “nasıl işbirliği?” ve “nasıl sürdürülebilirlik?” konularına odaklanılmıştır. Kongremizin sonunda ise katılımcıların ve sosyal medya kullanıcılarının katkısı ile “Açık Çağrı” başlığı altında kongre sonuç belgesi oluşturulmuştur.

Kongrelerimizde gerçekleştirilen sunumlara erişmek, konuşmacı bilgileri ve diğer detaylar hakkında bilgi sahibi olmak için; www.iso.org.tr/kongre adresini ziyaret edebilirsiniz.