SAVUNMA SANAYİ ZİRVESİ

9 Ekim 2017, Pazartesi

Swissotel The Bosphorus Istanbul

Türk sanayisinin en köklü temsilcilerinden biri olan İstanbul Sanayi Odası, kurulduğu günden bu yana sanayimizin gelişmesine ve güçlenmesine hizmet etmektedir.

Odamız, bu hedef doğrultusunda yerli üretimin desteklenmesi, yerli teknoloji geliştirilmesi ve yerli ürün kullanımı yönündeki çalışmalara büyük önem vermektedir.

Savunma sanayimizin giderek artan millileştirilmesi çalışmaları hem içerdiği stratejik önem hem de ekosisteminde yaratacağı teknolojik gelişme etkisi ile ülkemizin küresel arenadaki gücünü belirlemede en önemli etkenlerden biri olarak görülmektedir.

Bu anlayıştan hareketle İstanbul Sanayi Odası olarak, ülkemiz için kritik öneme sahip “Savunma Sanayi” konusunda 9 Ekim 2017 tarihinde İstanbul’da kapsamlı bir Zirve ve Eşleştirme Etkinliğini hayata geçiriyoruz.

Savunma sanayiinin önde gelen firmaları ile iş dünyası temsilcilerini ağırlayacağımız Zirvemizde savunma sanayinin tüm yönleriyle ele alınması amaçlanmaktadır.

Zirvemizin ayrıca öğleden sonraki programında da özel sektör iş birliği imkanları için savunma sanayi sektörümüzün ana üretici firmaları, Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı’ndan gelecek temsilciler ile sanayi kuruluşlarımızın bir araya geleceği “Savunma Sanayi ve Sanayici Buluşması – İkili Görüşme” etkinliği hayata geçirilecektir.