Image
0

Garanti BBVA Kurumsal, Yatırım Bankacılığı ve Global Piyasalar, Genel Müdür Yardımcısı olan Ebru Dildar Edin, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olarak 1993 yılında iş hayatına atıldı. 1997’de Garanti BBVA Kurumsal Bankacılık Birimi’ne katıldı ve 1999’da Proje Finansmanı Birimi’nin kuruluşunda yer aldı. 6 yıl Birim Müdürü olarak çalıştıktan sonra, 2006’da Proje ve Satın alım Finansmanı Koordinatörlüğü’ne getirildi. 25 Kasım 2009’da bugünkü görevine atanan Edin, 2010 yılından beri Sürdürülebilirlik Komitesi Üyeliğini yürütmekte olup, 2012 yılında mevcut sorumluluklarına ek olarak Komite kararlarını hayata geçirmek üzere kurulan Sürdürülebilirlik Ekibi’nin koordinasyonunu da üstlendi.

Edin, Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Yerel Ağı Yönetim Kurulu Üyesi, Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) Yönetim Kurulu Üyesi ve Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yapıyor. Edin aynı zamanda, Garanti BBVA Yatırım’da Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Garanti BBVA S.A.’da (Romanya) Yönetim Kurulu Üyesi.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 26 yıl olan Edin, Kurumsal Bankacılık, Global Piyasalar, Global Alım - Satım, Global Piyasalar Satış ve Finansal Çözümler, Global Piyasalar İş Çözümleri, Nakit Yönetimi, Finansal Kurumlar ve Dış Ticaret Finansmanı, Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Strateji, Analiz ve Koordinasyon, Yatırım Bankacılığı ve Finansman ve Sürdürülebilirlik alanlarından sorumlu.