Image
0

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden lisans ve Sabancı Üniversitesi Enerji ve Teknoloji Yönetimi Bölümü’nden yüksek lisans derecesine sahiptir.

Çalışma hayatına 1997 yılında Marsa-Kraft Foods International’da başlamıştır. 2006 yılına kadar İnsan Kaynakları Uzmanlığı’ndan İK Müdürlüğü’ne kadar burada devam eden kariyerinin akabinde, Sabancı Topluluğu’nda farklı şirket, sektör ve uluslararası sorumlulukları da içeren şekilde, sırasıyla Gıda Grubu, İnsan Kaynakları Müdürlüğü; SA Holding A.Ş, İnsan Kaynakları Müdürlüğü; Kordsa Global, Global İnsan Kaynakları Direktörlüğü; Akçansa, İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı ve Enerjisa İnsan Kaynakları ve Kurumsal Yetkinlikler Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 1 Şubat 2018 tarihinden itibaren ise Sabancı Topluluğu’nda İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Hakan Timur, İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanlığı görevine ek olarak Sabancı Holding’de Yürütme Kurulu Üyeliği, Çimsa, Afyon Çimsa, Enerjisa Enerji, Enerjisa Üretim ve SabancıDx şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütmektedir. Bununla birlikte, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği-ÖSGD, Yönetim Kurulu Üyeleri Derneği-YKÜD, Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Türkiye-SKDT ve Dünya Sürdürülebilir İş ve Kalkınma Konseyi-WBSCD gibi STK’larda da görev almakta, Yönetim Kurulu Üyelikleri bulunmaktadır. Hakan Timur, TUSİAD İstihdam ve Sosyal Güvenlik Çalışma Grubu Başkanlığını da yürütmektedir.