Image
0

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü öğretim üyesidir. Aynı zamanda kurucuları arasında olduğu İstanbul Üniversitesi Şehir Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi müdürüdür.

2003 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Lisans Programı’ndan mezun olmuş, Florida State Üniversitesinde sürdürdüğü tez çalışmaları sonucunda, 2009 yılında Doktor unvanı almıştır. 2011 yılında “Happiness Economics” (Mutluluk Ekonomisi) konulu TÜBİTAK projesi ile Florida State Üniversitesinde, 2016 yılında ise Fulbright Senior Scholar olarak Georgia State Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur.

UNDEF, ILO, IBP, AB-CFCU, TÜBİTAK ve Kalkınma Ajansları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası projelerde yürütücü, danışman, uzman ve araştırmacı olarak görev almıştır. Ekonomi, maliye ve çok disiplinli alanlarda ulusal, uluslararası düzeyde yayımlanmış makale, tebliğ ve kitapları bulunan Şeker, 2017 yılında Profesör unvanı almıştır.

Son yıllarda bölge, il ve ilçe düzeyinde yaşam kalitesi ve rekabet endeksleri üzerine projelerini ve araştırmalarını yoğunlaştıran Şeker’in İlgi alanları: kamu ekonomisi, kamu bütçesi, yerel yönetimler, proje yönetimi, yaşam kalitesi araştırmaları ve mutluluk ekonomisidir.