Image
0

1 Ocak 2019 tarihinde Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanan Mustafa Seçkin, kariyerine 1989 yılında Pazarlama departmanında başladı. Unilever'in tüm gıda kategorilerinde ve marka gruplarında çalışan Seçkin, 2000 yılında Polonya'da bulunan Bölgesel İnovasyon Merkezi’nin Direktörlüğüne atandı. 2002-2007 yılları arasında Afrika, Orta Doğu ve Türkiye bölgesi Knorr Marka Geliştirme Direktörlüğü görevini yürüttü.

Mustafa Seçkin, Şubat 2007’de Türkiye Gıda Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. 2016 itibarıyla Unilever NAMETRUB Bölgesi (Türkiye, Orta Asya, Kafkasya, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Rusya) İçecek ve Dondurma kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever NAMETRUB Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Seçkin, 2017 yılında Gıda kategorisinin de sorumluluğunu üstlendi.

Mustafa Seçkin, 2016-2019 döneminde, sürdürülebilir ve kapsayıcı bir küresel ekonomiyi sağlamayı hedefleyen Birleşmiş Milletler Global Compact’in Türkiye Ulusal Ağı’na Başkanlık yaptı. Mayıs 2019 tarihinde başkanlığı devreden Seçkin, Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaya devam etmektedir.

Kurumsal rollerin dışında eşitlik, çeşitlilik ve dahiliyetçilik ajandasının savunucusu olan Mustafa Seçkin, yönetimde cinsiyet dengesinin sağlanması ve çalışanların tüm potansiyellerini gerçekleştirebileceği, görüş ve fikirlerini özgürce paylaşabilecekleri kapsayıcı bir çalışma ortamını desteklemek üzere çalıştı. Mustafa Seçkin liderliğinde Global Compact Türkiye, Türk iş dünyasından üst düzey liderlere 'Kadını Güçlendirme İlkeleri' rehberini tanıttı. Unilever Türkiye'deki yönetim kurulunun yüzde 50'sini kadınlar temsil ediyor. Ayrıca Mustafa Seçkin, mülteciler ve onların toplumdaki sosyal ve ekonomik entegrasyonlarını destekleyen çeşitli projelere de liderlik etmektedir.

Eylül 2020 tarihinde Dutch Business Association Turkey (DBA Türkiye) Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Seçkin, aynı zamanda Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) ve Bir Dilek Tut Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur.