13.11.2015 13. Grup Dış Giyim Sanayii Meslek Komitemiz Şanlıurfa'ya Bir Ziyaret Gerçekleştirdi

13. Grup Dış Giyim Sanayii Meslek Komitesi, 13-14 Kasım 2015 tarihlerinde Şanlıurfa’ya, yatırım ortamının yerinde incelenmesi ve olası işbirliği imkânlarının görüşülmesi amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdi. Söz konusu ziyarete  Meslek Komitemizden Yönetim Kurulu Sayman Üyesi  Ali Ulvi ORHAN, Meclis Üyesi Ömer Faruk KAVURMACI, Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Ramazan Şerif FIRAT,  Meslek Komitesi Üyeleri Efsane TURAN, Hasan Sabri KÖSTÜKLÜ ve Mehmet KESİM iştirak etti.

Şanlıurfa'da  Organize Sanayi Bölgesinde Pinaldi, Karbel ve Özak firmalarına yapılan ziyaret sonrasında  Hazır Giyim Organize Sanayi Bölgesi (HOSAB)'da incelemelerde bulunuldu. .Daha sonra Vali Yardımcısı Uğur Sezer ile yapılan görüşme sonrasında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyüp Sabri Ertekin ile yapılan toplantıda Şanlıurfa'nın yatırım imkanları ve 6. Bölge teşvikleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

03.10.2013 Giyim Eşyası, Deri ve Deri Ürünleri İmalatı Sektörü ile İlgili Sorunların Tespiti

Giyim Eşyası, Deri ve Deri Ürünleri İmalatı sektörü ile ilgili sorunların tespiti ve bu sorunlara etkin çözüm önerilerinin geliştirilmesi için Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz İrfan Özhamaratlı ve Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Ulvi Orhan ile 12. Grup Deri ve Deri Mamulleri Sanayii, 13. Grup Dış Giyim Sanayii, 14. Grup Çorap Sanayii, 44. Grup Ayakkabı ve Yan Sanayii, 46.Grup İç Giyim Sanayii Meslek Komiteleri Üyelerimizin katılımıyla 3 Ekim 2013 Perşembe günü Odakule Taksim Salonunda bir toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıda aşağıda yer alan konular hakkında değerlendirme yapılmıştır.

Toplantıda NACE gruplaması ile ilgili bir çalışma başlatılması ve triko sanayicilerinin tefrik edilerek yeni bir Meslek Grubu olarak ayrılmaları hususu karara bağlanmıştır.

Giyim Eşyası, Deri ve Deri Ürünleri İmalatı Meslek Komitelerimizde yer alan askıdaki üyeleri Odamıza kazandırmak için bir çalışma yapılmasının sektörün İSO’da temsili açısından önemli olduğu vurgusu yapılmıştır.

Giyim eşyası, deri ve deri ürünleri imalatı meslek komitelerinin İSO’da daha etkin olması amacıyla Meslek Komitesi üyelerinden oluşan Giyim Eşyası, Deri ve Deri Ürünleri İmalatı Çalışma Komitesinin kurulmasına karar verilmiştir. Sektörü temsilen seçilen üyelerin Meclis Toplantılarında söz almasına karar verilmiştir.