Tematik Raporlar 4, 1000 Büyük Sanayi Kuruluşu’nun Kur Farkı Analizi

Çalışmada İSO 1000 verileri kullanılarak yabancı para pozisyonu, döviz finansmanı, türev araçlar ve hedging gibi alanlara ilişkin ayrıntılı analizlere yer verilirken, aynı zamanda döviz pozisyonuna sektörel bir mercek tutularak oldukça önemli bir ihtiyaç karşılanıyor.

İNDİR

Tematik Raporlar 3, Sanayi Şirketlerinde Ar-Ge Faaliyetleri ve Performansa Etkileri

Çalışma, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’nda Ar-Ge faaliyetlerinin sanayi firmalarında mali performansı nasıl etkilediğine ışık tutmayı amaçlıyor.

İNDİR

Tematik Raporlar 2, 1000 Büyük Sanayi Kuruluşu’nun Sermaye Maliyeti Analizi

Araştırma, Türkiye’nin 1000 Büyük Sanayi Kuruluşu’nun sermaye maliyeti ve kârlılık göstergelerini kullanarak sanayi firmalarının ne kadar etkin çalıştığının hesaplanması açısından önemli bir yenilik sunuyor.

İNDİR

Tematik Raporlar 1, Sanayi Firmalarında Orta Ölçek Tuzağı

Neredeyse tamamen İSO 500 verileri kullanılarak hazırlanan araştırma, 2005-2015 arasındaki 10 yıllık zaman zarfında orta ölçek tuzağına düşen, orta ölçekte kalan ve orta ölçeği aşan firma örneklerini analiz ederek sorunun nedenlerini irdeliyor ve orta ölçekten çıkış için neler yapılabileceğine ilişkin önemli ipuçları sunuyor.

İNDİR

Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2015

İstanbul Sanayi Odası'nın, ilk defa 1968 yılında 100 Büyük Sanayi Kuruluşu olarak başlattığı ve kendini geliştirerek 48 senedir sürdürmekte olduğu Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu çalışmasının 2015 yılı sonuçları dergimizin bu sayısında kamuoyuna sunulmuştur.

SATIN AL