Kapasite RaporuSanayi Odalarına kaydolarak sanayi kuruluşu niteliği kazanan özel veya tüzel kişiliklerin irtibat bilgilerini, üretim konularını ve yıllık üretim kapasitelerini, teknolojilerini, makine parkını, kullandıkları hammaddeleri, sermaye ve istihdam bilgilerini ve benzeri konuları içeren, kuruluşun kimlik kartı niteliğindeki kapasite raporlarını İstanbul Sanayi Odası organizasyon yapısı içerisinde, Kapasite Şubesi düzenlemektedir.

Kapasite Şubesi tarafından görevlendirilen ekspertiz heyetleri ile firma işyerinde yapılan inceleme ve belgelerin değerlendirilmesi sonucunda düzenlenen kapasite raporları, prosedür gereğince Odalarca elektronik ortamda hazırlandıktan sonra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (T.O.B.B) onayını almak zorundadır.

Kapasite raporlarının yanıltıcı veya haksız rekabete neden olabilecek bilgiler içermemesi büyük önem taşıdığından, hesaplamalarda T.O.B.B. tarafından belirlenen kriterler ve hesaplama yöntemleri esas alınmaktadır.

Kapasite Şubesi tarafından kapasite raporlarında yer alan ürünler ile makine ve tüketim kalemleri TÜİK ve TOBB tarafından belirlenmiş kodlama sınıflamasına göre kodlanmaktadır. Ürünlerin kodlanmasında PRODTR 2010, makine ve tüketim kalemlerinin kodlanmasında ise CPA 2008 sınıflama sistemi kullanılmaktadır.

Kapasite raporu başvurusunda bulunmak için İstanbul Sanayi Odası'na üye olmak zorunludur. İşyeri adresi değişikliklerini Üye İlişkileri Şubesine bildirmeyen üyelerimizin Kapasite Raporumüracaatları kabul edilmemektedir.

Üyelik işlemleri için tıklayınız.

Adres değişikliği işlemleri için tıklayınız.

Kapasite raporu başvurusu, aşağıdaki linklerden elde edilebilecek "Kapasite Raporu Müracaat Formu" 2 adet doldurularak ve ekinde belirtilen belgelerle Kapasite Şubesine yapılabilmektedir.

Kapasite Raporu Müracaat Formu ve istenen belgeler için tıklayınız. (Word)

Kapasite Raporu Müracaat Formu ve istenen belgeler için tıklayınız. (PDF)

Not: Müracaat dosyasına eklenecek tüm belgeler firma kaşesi ile onaylanmalı ve yetkili kişi tarafından imzalanmalıdır. Başvuru formuna eklenerek, eksiksiz olarak teslim edilmesi gereklidir.

Kapasite Raporu Ücreti:

Kapasite Raporu Fiyatı : 1.560 TL
01.01.2014 tarihinden itibaren geçerli olan yukarıdaki fiyata 300 TL'lik T.O.B.B. onay harcı dahildir.

İstanbul Sanayi Odası Banka Hesap Numaraları :

  • Türkiye İş Bankası Beyoğlu Şubesi: TR640006400000110110026733
  • Garanti Bankası Rumeli Caddesi Şubesi: TR550006200040600006299015

Ayrıntılı bilgi İSO Kapasite Şubesi yetkililerinden 0212-252 29 00 / 211-219 numaralı telefonlar ile temin edilebilmektedir.

Bu site içeriğinin her türlü hakkı İstanbul Sanayi Odası'na aittir. İzinsiz kullanılamaz.

Gri Creative
Normal versiyona geçmek için tıklayınız