İstanbul Sanayi Odası - Gündem Konuları
22.10.2019 15. Grup Meslek Komitesi Üyeleri Sektörel İncelemeler İçin Özbekisitan’ı Ziyaret Etti

21-25 Ekim 2019 tarihleri arasında Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e 15. grup konfeksiyon yan sanayi üyelerinin katılımıyla Sektörel Ticaret heyeti düzenlendi. Heyet başkanlığını İSO Meclis Üyesi Osman Sait Günteki’nin yaptığı gezi kapsamında, 9 firmadan 11 katılımcı ile Özbek konfeksiyon üreticileri ile ikili görüşmeler gerçekleştirildi. Heyet programına, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Özgür Volkan Ağar ve Tekstil Konfeksiyon Ürünleri Daire Başkanı Ahmet Onur Öztürk de eşlik etti.  22 Ekim 2019  akşamı Taşkent Büyükelçimiz Mehmet Süreyya Er, heyet katılımcılarımıza pazar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.  65 Özbek firma ile toplam 156 görüşmenin yapıldığı heyet gezisi programında ayrıca Özbekistan’ın tekstil bölgesi Namangam şehrine de ziyaret düzenlendi. Heyeti; Namangan valisi Shavkat Sh. Abdurazakov,  valilik makamında kabul ederek burada da katılımcı firmalarımız ile Özbek firmalar arasında ikili görüşmeler gerçekleştirildi. Programın son gününde Namangam da faaliyet gösteren 8 firmaya ziyaret düzenlenerek Özbek tekstil ve konfeksiyon pazarı hakkında bilgiler edinildi.

Düzenlenen sektörel ticaret heyeti katılımcı firma temsilcileri,  organizasyonun ve yapılan görüşmelerin başarılı olduğunu, etkinliğin Özbekistan  pazarını daha yakından tanımak için önemli bir fırsat sunduğunu belirterek memnuniyetlerini dile getirdi.

22.05.2018 15. Grup Meslek Komitesi Mayıs Ayı Gündemi

Meslek Komitemizin Mayıs ayı toplantısında aşağıdaki konular ele alınmıştır:

  • Meslek Komitesinin mutat toplantı gün ve saati karar bağlanmıştır.
  • Meslek Komitesi'nin sektörel toplantı ve ortak çalışma yapabileceği sektörel dernekler tespit edilmiştir.
  • Yeni dönemde Odamız üyelerine Meslek Komitemizin faaliyetlerine başladığını belirten e-posta duyurusunun gönderilmesine karar verilmiştir.