24.11.2016 Ürün Takip Sistemi Eğitimi 24 Kasım 2016 tarihinde İSO Ev Sahipliğinde Gerçekleşti

İstanbul Sanayi Odası (İSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen eğitimde, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun (TİTCK) uygulamaya koyduğu Ürün Takip Sistemi’nin (ÜTS) firma, belge ve ürün kayıt modülünün tanıtımı yapıldı. İSOV Akatlar Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki eğitime, ilaç ve tıbbi cihaz sektörlerinde faaliyet gösteren firma sahipleri, üst düzey yöneticiler ve sistemi kullanacak firma yetkililerinden oluşan 304 kişi katıldı.

Eğitimin açılış konuşması İSO Meclis Üyesi ve MASSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Sözen tarafından yapıldı. Açılış konuşmasında ÜTS’nin önemine değinen Sözen, katkılarından dolayı Sağlık Bakanlığı ve TÜBİTAK yetkililerine teşekkür etti. Eğitim, TÜBİTAK BİLGEM ve TİTCK yetkililerinin detaylı bilgi paylaşımının ardından soru-cevap bölümü ile son buldu.

18.12.2013 Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tarafından Yürütülen Kümelenme Destek Programına Başvuru Talebi

20. Grup Meslek Komitemizin 18 Aralık 2013 tarihinde almış olduğu re’sen kararında, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen “Kümelenme Destek Programı” kapsamında Odamız tıbbi cihaz üreticileri olarak bu projede yer almak talep edilmiştir.  

İstanbul Sağlık Kümelenmesi oluşumu; Teknopark İstanbul A.Ş. koordinasyonunda ve Boğaziçi Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Acıbadem Üniversitesi’nin ayni katkılarıyla 2013 yılı içerisinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kümelenme Destek Programı’na bir başvuru gerçekleştirmiştir.

“Sağlık Teknolojileri ve Yaşam Bilimleri İstanbul Kümelenmesi” başlığında Kurgulanan Proje Önerisine Odamız 20. Grup Meslek Komitemiz işbirliğinde “Ortak” statüsünde katılım sağlamıştır.

25.07.2013 İlaç Sanayi İle Sorunları ve Çözüm Önerileri İle İlgili Başvuru Talebi

20. Grup Meslek Komitemizin 25 Temmuz 2013 tarihinde almış olduğu re’sen kararında, ilaç fiyatlandırılmasında kullanılmakta olan Avro kurunun güncellenmesi içerikli hazırlanan bilgi notu çerçevesinde Odamızın girişimde bulunması talep edilmiştir.

Sağlık Bakanlığı  nezdinde girişimde bulunulmuştur. Ayrıca 17 Haziran 2014 tarihinde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in katılımı ile yapılan Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı'nda sektör sözcüsü tarafından konu dile getirilmiştir.

25.07.2013 “E-Fatura” Uygulamasının Güncel Gelişmeleri Konusunda Bilgilendirme Toplantısı Talebi

20. Grup Meslek Komitemizin 25 Temmuz 2013 tarihinde almış olduğu re’sen kararında, E-fatura” uygulamasının güncel gelişmeleri konusunda Odamız üyelerinin konu ile ilgili bilgilendirilmesi amacıyla Odamızda bir toplantı düzenlenmesi  talep edilmiştir.

Ernst & Young firmasıyla 3 Şubat 2014 tarihinde Odamız üyelerine yönelik bir toplantı gerçekleştirilmiştir.