• grup26-borsa-istanbul-mtal-ziyaret-01

  İSO Mesleki Eğitim Projesi Kapsamında Beylikdüzü Borsa İstanbul MTAL'de Programlanmış Firma Teknik Ziyaretleri Yapıldı

  • 30.12.2019

  İSO Mesleki Eğitim Projesi kapsamında Protokol Yürütme Kurulu’nda 26. Grup Kağıt ve Kağıt Ürünleri Sanayii Meclis Üyesi Nuri Görenoğlu ve 26. Grup Kağıt ve Kağıt Ürünleri Sanayii Meslek Komitesi Başkan Yrd. Burhan Özdemir’in bulunduğu okulun öğretmen ve öğrencileri 24 Aralık 2019 tarihinde MİZAN Ambalaj’ı ve ardından da OMAKS/VERPAK Ambalaj’ı ziyaret ettiler.

  DETAYLI BİLGİ
 • grup26-mesleki-egitim-toplantisi-01

  Mesleki Eğitim Projesi kapsamında Protokol Yürütme Kurulu Toplantıları Başladı

  • 26.11.2019

  25 Ocak 2019 tarihinde mesleki ve teknik eğitimde sektörün iş gücü ihtiyacına cevap verebilecek niteliğe sahip, gelişen teknolojiye hızla ve etkin şekilde uyum sağlayabilen, paydaşların planlama ve karar alma süreçlerine aktif şekilde katıldığı bir yapıyı tam anlamıyla hayata geçirebilmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Sanayi Odası arasında “Mesleki Eğitim Protokolü” imzalanmıştır.

  DETAYLI BİLGİ
 • meskom-itayla-heyeti-ziyaret

  İSO Meclis ve Meslek Komitesi Üyeleri İtalya’ya Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi

  • 23.09.2019

  Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD) projesi kapsamında, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis ve Meslek Komitesi üyelerinden oluşan ve başkanlığını İSO Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Keleş’in yaptığı 25 kişilik bir heyet, 15-18 Eylül tarihleri arasında İtalya’nın Lombardia bölgesine bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

  DETAYLI BİLGİ
 • protokol-toplanti-01_880

  Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü ile İlgili Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı

  • 15.08.2019

  İstanbul Sanayi Odası (İSO), Milli Eğitim Bakanlığı ile 25 Ocak 2019 tarihinde imzalanarak hayata geçirilen Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü ile ilgili bugüne kadar yaptığı çalışmalar ve gelinen noktayı değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı düzenledi.

  DETAYLI BİLGİ
 • orman-kagit-urunleri_880-01

  Sanayiciler, Kağıt ve Orman Ürünlerinde Endüstriyel Orman Plantasyonunu İlgili Bakanlıklarla Görüştü

  • 06.03.2019

  Orman, kâğıt ürünleri, mobilya ve basım sanayii Meslek Komitelerinin temsilcileri İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe’nin başkanlığında Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı ve Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ile Ankara'da bir toplantı gerçekleştirdi. Kağıt ve orman ürünleri sektöründe ham madde ihtiyacının değerlendirildiği toplantıda, söz konusu ihtiyaca çözüm olarak endüstriyel orman plantasyonunun gerekliliği vurgulandı.

  DETAYLI BİLGİ