İstanbul Sanayi Odası - Haberler
 • lombardiya-gezisi-01_880x410

  İSO Heyeti, İtalya’nın Lombardia Bölgesi’ne Çalışma Ziyareti Yaptı

  • 13.11.2019

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) bünyesinde yürütülmekte olan Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD) kapsamında İtalya Lombardia Bölgesi’ne bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi. İSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Bekir Yelken Başkanlığında, İSO Meclis ve Meslek Komitesi temsilcilerinin katılımı ile 21-23 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşen ziyarette dijitalleşme, Sanayi-Üniversite İşbirliği ve Uluslararasılaşma Alanlarında Kapasite Gelişimi için Yapısal Diyalog Yoluyla En İyi Uygulamaların Transferi Projesi üzerine temaslar yapıldı.

  DETAYLI BİLGİ
 • grup53-otomotiv-sektor-toplantisi-01

  Otomotiv Sektör Toplantısı Gerçekleştirildi

  • 01.11.2019

  İstanbul Sanayi Odası 53. Grup Kara Taşıtları Ana Sanayii ve Karoseri Sanayii, 54. Grup Kara Taşıtları Yan Sanayii Meslek Komiteleri ile Kocaeli Sanayi Odası 24. Motorlu Kara Taşıt Araçları ve Yan Sanayi Ürünleri Sanayi Grubu ve 36. Motorlu Taşıt ve Diğer Aksesuar Sanayi Grubu üyelerinin katılımı ile 10 Ekim 2019 tarihinde İstanbul Sanayi Odası’nda sektörün sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin değerlendirildiği ortak bir toplantı düzenlendi.

  DETAYLI BİLGİ
 • meskom-itayla-heyeti-ziyaret

  İSO Meclis ve Meslek Komitesi Üyeleri İtalya’ya Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi

  • 23.09.2019

  Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD) projesi kapsamında, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis ve Meslek Komitesi üyelerinden oluşan ve başkanlığını İSO Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Keleş’in yaptığı 25 kişilik bir heyet, 15-18 Eylül tarihleri arasında İtalya’nın Lombardia bölgesine bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

  DETAYLI BİLGİ
 • grup54-sektor-toplantisi-01

  AİA Kapsamında Faaliyet Gösteren Otomotiv Sektör Grubunun Toplantısı İSO’da Yapıldı

  • 17.07.2019

  İSO bünyesinde yürütülmekte olan Avrupa İşletmeler Ağı projesi kapsamında sektörler arası etkileşimi ve işbirliği ortaklıklarını artırmak amacıyla “Sektör Grupları” kuruldu. Sektör Gruplarının misyonu işbirliğini geliştirmek, belirli konular ve hizmet alanları üzerinde koordinasyon sağlamak olarak belirlendi.

  DETAYLI BİLGİ
 • grup54-fas-ziyareti-01

  İSO 54. Grup Meskom Üyeleri Sektörel İncelemeler İçin Fas’ı Ziyaret Etti

  • 17.07.2019

  İstanbul Sanayi Odası organizasyonunda, 24-27 Haziran 2019 tarihleri arasında Fas’ın Kazablanka ve Tangier şehirlerine yönelik, otomotiv ve kara taşıtları yan sanayii sektörel ticaret heyeti ziyareti gerçekleştirildi. İSO Meclis Üyesi ve 54. Grup Kara Taşıtları Yan Sanayii Meslek Komitesi Başkanı Celal Kaya başkanlığındaki heyete 14 firmadan 21 kişi katıldı.

  DETAYLI BİLGİ