28.01.2016 OTİAD’ın Odamız 8. ve 9. Grup Meslek Komitesi Üyelerini Ziyareti

Odamız 8.Grup Dokuma Kumaş Sanayii ve 9. Grup Tekstil Terbiye, Baskı, Nakış, Brode, Örme Kumaş ve Triko Giyim Sanayii Meslek Komitesi Toplantısı, OTİAD (Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği) temsilcilerinin katılımı ile 28 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirildi.

Toplantıda konfeksiyon sektörü için çok önemli bir yere sahip olan kumaşın ön plana çıkarılmasının gereğine vurgu yapan OTİAD temsilcileri bu konuda meslek komitesi üyelerinden destek talebinde bulundu. Kumaş sektöründeki son trendler ve yenilikler ile üreticilerin ürünlerinin Osmanbey’de tanıtımının yapılması ile bölgede kumaş sektörünün bir araya gelmesinin önemi üzerinde duruldu. OTİAD’ın Mayıs ayında yapmayı planladığı sempozyumda kumaş konusunda özel bir oturum düzenlenmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

28.08.2014 Pamuk, Viskon ve Polyester İpliklerden Örme ve Dokuma Kumaşların Boyama ve Baskı İşlemlerinde Kullanılan Boya ve Kimyasallar Oranları İle İlgili Çalışma

9. Grup Meslek Komitemizin 28.08 2014 tarihli re’sen kararı çerçevesinde Pamuk, Viskon ve Polyester İpliklerden Örme ve Dokuma Kumaşların Boyama ve Baskı İşlemlerinde Kullanılan Boya ve Kimyasallar ile ilgili oranların belirlenmesi talep edilmiştir.

2014 yılı Kasım ayında söz konusu kriterin revize edilerek güncellenmesi ile ilgili TOBB’a başvuru yapılmıştır.