İstanbul Sanayi Odası - Haberler
 • meskom-itayla-heyeti-ziyaret

  İSO Meclis ve Meslek Komitesi Üyeleri İtalya’ya Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi

  • 23.09.2019

  Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD) projesi kapsamında, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis ve Meslek Komitesi üyelerinden oluşan ve başkanlığını İSO Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Keleş’in yaptığı 25 kişilik bir heyet, 15-18 Eylül tarihleri arasında İtalya’nın Lombardia bölgesine bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

  DETAYLI BİLGİ
 • protokol-toplanti-01_880

  Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü ile İlgili Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı

  • 15.08.2019

  İstanbul Sanayi Odası (İSO), Milli Eğitim Bakanlığı ile 25 Ocak 2019 tarihinde imzalanarak hayata geçirilen Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü ile ilgili bugüne kadar yaptığı çalışmalar ve gelinen noktayı değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı düzenledi.

  DETAYLI BİLGİ
 • 27grup-mesleki-okul-ziyareti2-01

  27. Basım, Yayın Sanayii Meslek Komitesi Mesleki Okul Ziyaretlerinin ikincisini Anadolu Yakası’nda Gerçekleştirdi

  • 08.05.2019

  27. Grup Basım, Yayın Sanayii Meslek Komitemiz, Şubat ayında ilki gerçekleştirilen mesleki okul ziyaretlerinin ikincisine 28 Mart 2019 tarihinde Anadolu yakasında bulunmakta olan İbrahim Müteferrika Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi ile devam etmiştir.

  DETAYLI BİLGİ
 • 27grup-mesleki-okul-ziyaret-01

  27. Basım, Yayın Sanayii Meslek Komitesi Avrupa Yakası’nda Mesleki Okul Ziyaretleri Gerçekleştirdi

  • 08.05.2019

  27. Grup Basım, Yayın Sanayii Meslek Komitesi, Kasım ayında basım ve yayın sanayiindeki nitelikli işgücü ihtiyacı çerçevesinde mesleki eğitim konularını görüşmek ve basım-yayın bölümlerinde eğitim görmekte olan öğrencilerle bir araya gelmek amacı ile sektördeki sivil toplum kuruluşlarının da katılımı ile lise ve üniversite ziyaretleri gerçekleştirmeye yönelik bir karar almıştır.

  DETAYLI BİLGİ
 • orman-kagit-urunleri_880-01

  Sanayiciler, Kağıt ve Orman Ürünlerinde Endüstriyel Orman Plantasyonunu İlgili Bakanlıklarla Görüştü

  • 06.03.2019

  Orman, kâğıt ürünleri, mobilya ve basım sanayii Meslek Komitelerinin temsilcileri İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe’nin başkanlığında Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı ve Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ile Ankara'da bir toplantı gerçekleştirdi. Kağıt ve orman ürünleri sektöründe ham madde ihtiyacının değerlendirildiği toplantıda, söz konusu ihtiyaca çözüm olarak endüstriyel orman plantasyonunun gerekliliği vurgulandı.

  DETAYLI BİLGİ