CERN – Türkiye Üniversite Sanayi İşbirliği Konferansı / 14 Nisan 2016

2015 Mayıs ayında ülkemizin Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü’ne (CERN) Ortak Üyeliğinin başlaması ile Türkiye’de üretim yapan sanayi firmalarımız CERN’de yapılan alım ihalelerine katılma hakkı elde etmiştir. CERN ve üye ülkelerdeki firmalar arasında bilgi akışı ve iletişimi sağlamak, ihaleler konusunda Türk sanayicisini bilgilendirmek ve katılımlarını sağlamak üzere TOBB bünyesinde TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisi kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır.

CERN’deki çalışmalar, alım ihaleleri ile TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisi hakkındaki bilgiler www.tobb.org.tr/cern sayfasında yer almaktadır.

Bu kapsamda TAEK ve TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisi tarafından yürütülen temas ve görüşmeler sonucunda CERN’deki en büyük dört deneyden biri olan CMS detektörü ile Dünya’nın en büyük ve yüksek enerjili parçacık hızlandırıcısı HLC’de yapılacak olan ve toplam bütçesi 879 milyon $’ı aşan ekipman iyileştirme ve değiştirme çalışmalarını anlatmak üzere üst düzey CERN yöneticilerinin katılımıyla; 14 Nisan 2016 Perşembe günü saat 09:00-18:00 saatleri arası TOBB-Ankara İkiz Kuleler ’de “CERN-Türkiye Üniversite ve Sanayi İşbirliği Konferansı” düzenlenecektir.

Konferansa kayıtlar www.tobb.org.tr/cernkayit adresinden yapılmaktadır. Konferans programı kayıt sayfasında yer almaktadır.

Bilgilerinize sunulur.