Hindistan – Avrupa 29 İş Forumu

TOBB’dan Odamıza ulaşan yazıda, Hindistan’ın Ankara Büyükelçiliğinden alınan bir yazıda, ‘’Hindistan – Avrupa 29 İş Forumu’’nun (IE29BF) Hindistan Dışişleri Bakanlığı ile Hindistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu FICCI desteği ile 8-9 Aralık 2016 tarihlerinde Yeni Delhi'de Hindistan’da gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

Geçtiğimiz yıl, düzenlenen aynı etkinliğe Hindistan ve Orta Avrupa ülkelerinden üst düzey devlet yetkilileri ve/veya firmalardan oluşan heyet katılımlarından oluşan, 400’den fazla bir katılım gerçekleştirdiği ifade edilmektedir. Bu yıl gerçekleşecek Forumda, beceri geliştirme, biyoteknoloji, biyoloji, bilişim teknolojisi, akıllı şehirler, temiz teknolojiler, yenilenebilir enerji, oto ve oto yan sanayi, tarım ve gıda işleme ile lojistik sektörleri yer alacağı belirtilmektedir.

B2B görüşmelerinin de organize edilmesi planlanan Forum ile ilğili detaylı bilgiye http://www.ie29bf.in/ web sitesinden ulaşılabilmekte olup, Hindistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu Direktörü Rohit Sharma ( rohit.sharma@ficci.com ) ile iletişime geçilebilmektedir.