İstanbul Sanayi İnovasyon Endeksi Projesi Paydaşlara Tanıtıldı

Türk sanayi sektörünün Ar-Ge ve inovasyon yetkinliğini ölçmeyi amaçlayan ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteği ile hayata geçirilen “İstanbul Sanayi İnovasyon Endeksi” çalışması, 14.12.2015 tarihinde İSO Genel Sekreteri Sn. Melek US’un da katıldığı toplantı ile sanayi temsilcilerine tanıtıldı.

İstanbul Sanayi Odası, hayata geçirilen bu çalışma ile İstanbul’un En Yenilikçi Sanayi Firmalarını sıralıyor. Birçok akademik araştırmaya referans olarak gösterilen ve yıllardır kesintisiz olarak İSO tarafından yürütülen “Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” çalışması kapsamında edinilen deneyim ile bu geliştirilen bu çalışma, inovasyon alanında Türkiye’nin en başarılı sanayi firmalarının sıralanacağı bir endeks çalışması olarak hayata geçirildi.

İstanbul Sanayi Odası tarafından geliştirilen, özgün ve güvenilir bir metodoloji doğrultusunda oluşturulan bir prestij sıralaması olan İstanbul Sanayi İnovasyon Endeksi, Sanayi firmalarımızın Ar-Ge ve İnovasyon kapasitelerinin birbirleri ile kıyaslanabilmesine olanak sağlamasının yanı sıra araştırmaya katılan firmaların yurt içi ve yurt dışında tanıtımına da katkıda bulunacak.