TOBB / Ticarette Teknik Engeller İnternet Sitesi

TOBB’dan Odamıza ulaşan yazıda, Ekonomi Bakanlığınca hazırlanan “Ticarette Teknik Engeller İnternet Sitesi” nin yeniden yapılandırılarak yeni ara yüzüyle www.teknikengel.gov.tr adresinden erişime açıldığı bildirilmektedir.

Söz konusu internet sitesi incelendiğinde de görüleceği üzere, ücretsiz olarak kullanıma açık olan sitede, kullanıcılar ilgilendikleri ülkelerin ticarete giriş engelleri uygulamaları hakkında bilgi alabilecek, ülkelerin mevzuat ve uygulamaları hakkında ilave bilgi talep edebilecek, ihracatçılar ülke pazarlarına girişte karşılaştıkları teknik engellere ilişkin bildirimde bulunabilecektir. Bunun yanında talep edilmesi halinde ülkelerin ticarette teknik engellerle ilgili bildirimleri üye kullanıcılara e-posta yoluyla iletilecektir.

Bu doğrultuda, üyelerimiz söz konusu siteye ücretsiz üye olabilmekte olup, olabilecek değerlendirme ve yorumlarını Ekonomi Bakanlığına bildirilmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (Ece Algül, 0312 218 22 33, ece.algul@tobb.org.tr iletmeleri gerekmektedir.