Toplam Faktör Verimliliği Yeşil Kitap Katkılarınızı Bekliyor

Bu çalışma Türkiye’de toplam faktör verimliliğinin büyümeye katkısını artırmak üzere yapılan durum tespitini ve politika önerilerini içermektedir. Çalışma bir istişare belgesi (Yeşil Kitap) niteliğinde olup nihai politika çerçevesinin (Beyaz Kitap) tasarımı için paydaşların görüşlerini almayı amaçlamaktadır.

Görüş alma süreçlerinin tamamlanmasından sonra Beyaz Kitap (nihai politika çerçevesi) tamamlanacak, üst ölçekli politika belgelerinin yanı sıra sektörel ve tematik strateji belgeleri hazırlıklarında temel kaynak olarak kullanılmak üzere Kalkınma Bakanlığına sunulacaktır.

Bu Yeşil Kitap ise paydaşlardan en geniş düzeyde katkı almak amacıyla çeşitli tespitler ve politika önerileriyle ilgili sorular içermektedir. Paydaşlardan gelen görüşler sayesinde tespit ve görüşlere daha zengin bir içerikle odaklanmak mümkün olacaktır.

Yeşil Kitap içerisinde bulunan “İstişare Soruları” ile ilgili görüşlerinizi en geç 14 Mayıs 2018 tarihine kadar aşağıdaki iletişim yollarıyla iletebilirsiniz:

  • Aşağıdaki linkte yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz,
  • yesilkitap@tfvp.org adresine e-posta gönderebilirsiniz,
  • Yıldız Kule Yukarı Dikmen Mah. Turan Güneş Bulvarı No: 106 Kat:12 06550 Çankaya/Ankara adresine posta ile iletebilirsiniz.

İletişim Formuna Ulaşmak için: http://tfvp.org/2018/04/09/yesil-kitap-katkilarinizi-bekliyor/

Yeşil Kitap Attach