TÜRKİYE-CERN Sanayi İşbirliği Konferansı, 5 Ekim 2015

2015 Mayıs ayında ülkemizin Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü’ne (CERN) Ortak Üyeliğinin başlaması ile Türkiye’de üretim yapan sanayi firmalarımız CERN’de yapılan alım ihalelerine katılma hakkı elde etmiştir. CERN ve üye ülkelerdeki firmalar arasında bilgi akışı ve iletişimi sağlamak, ihaleler konusunda Türk sanayicisini bilgilendirmek ve katılımlarını sağlamak üzere TOBB bünyesinde TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisi kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır.

CERN’deki çalışmalar, alım ihaleleri ile TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisi hakkındaki bilgiler www.tobb.org.tr/cern sayfasında yer almaktadır. Yıllık ortalama 550 milyon İsviçre Frangı mal ve hizmet alımlarının gerçekleştiği CERN’de, halen pazar araştırmasında olan ihale ve alım duyurularına https://found.cern.ch/java-ext/found/CFTSearch.do adresinden ulaşabilmektedir.

5 Ekim 2015, Pazartesi günü 13:00-18:00 saatleri arasında TOBB Konferans Salonunda, CERN iş fırsatları ve CERN hakkında bilgilendirmenin yapılacağı “TÜRKİYE-CERN Sanayi İşbirliği Konferansı” düzenlenecektir. Konferansa katılım ücretsiz olup, katılmak isteyenlerin www.tobb.org.tr/cernkayit sayfasından kayıt yaptırması gerekmektedir.