D-8 Sanayi İşbirliği 4. Bakanlar Toplantısı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza ulaşan yazıda; Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Sekretaryası bünyesinde, İran’ın ev sahipliğinde 28 Ocak 2015 tarihinde, Sn. Fikri Işık’ın katılımlarıyla, Tahran’da “D-8 4. Sanayi Bakanları Toplantısı” ve 26 – 27 Ocak 2015 tarihlerinde “Kıdemli Memurlar Toplantısı” (Senior Official) ve paralel sektörel toplantılar gerçekleştirileceği belirtilmiştir. Bu kapsamda, İmalat Sanayi Görev Gücü (otomotiv, makine, çimento, demir ve çelik, tekstil, petrokimya, gıda sanayi), Standardizasyon Görev Gücü, KOBİ’ler Görev Gücü, Enerji Görev Gücü ve Teknoloji ve BİT Görev Gücü alanlarında sektörel toplantılar gerçekleşecek olup, anılan toplantılara özel sektör temsilcilerimizin katılımının beklendiği bildirilmiştir.

Konaklama ve ulaşım masraflarının katılımcılar tarafından karşılanması gerektiği açıklanmış olup; toplantı ile ilgili detaylı bilgiye www.developing8.org adresinden ve TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Yurt Dışı Etkinlikler” bölümünden ulaşılabilmektedir.

Toplantıya katılmayı arzu eden firmaların, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (Şengül Değer, Tel: 0312 201 55 70, E-posta: sengul.deger@sanayi.gov.tr) ile temasa geçmeleri gerekmektedir.