Türkiye-İtalya İş Forumu

12 Aralık 2014 Wyndham Grand İstanbul Hotel

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan Odamıza ulaşan yazıda, İtalya Başbakanı Sayın Matteo Renzi ve beraberindeki Bakan ve iş adamı heyetinin Türkiye ziyareti vesilesiyle, 12 Aralık 2014 Cuma günü, 10:00-15:00 saatleri arasında Wyndham Grand İstanbul Hotel’de “Türkiye-İtalya İş Forumu” düzenleneceği öğrenilmiştir. Anılan İş Forumu’na, T.C. Başbakanı Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve T.C. Ekonomi Bakan Yardımcısı Sayın Adnan Yıldırım hitaplarıyla onurlandıracaktır.

İtalya’nın Türkiye’nin toplam ihracatındaki payı %4,4, ithalatındaki payı ise %5,1 seviyesindedir. Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler arasında İtalya; Almanya, Irak, İngiltere ve Rusya’nın ardından 5. sırada yer almaktadır. Benzer şekilde, İtalya Türkiye’nin Almanya, Rusya Federasyonu ve Çin’den sonra en büyük dördüncü ticaret ortağıdır.

Anılan ziyarete katılan İtalyan firmalar bankacılık, savunma, havacılık, ulaşım, uzay teknolojileri, enerji, beyaz eşya, otomotiv ve yedek parçaları, gıda, inşaat, ilaç sanayi ve sigortacılık sektörlerinde faaliyet göstermektedir. İtalyan firmaların listesi ve taslak programa ulaşmak için aşağıda ekteki dokümanı indirebilirsiniz. Toplantı kapsamında Türkçe-İtalyanca simultane tercüme hizmeti sağlanacaktır.

Söz konusu etkinliğe katılım için son kayıt tarihi 10 Aralık 2014’dür. Etkinliğe ilişkin detaylı bilgi için DEİK’e (İlgili kişi: Neslihan Onuralp, e-mail: nonuralp@deik.org.tr) ulaşılabilir. Bilgilerinize sunulur.

Saygılarımızla.

Katılımcı Formu ve Programı Attach