Türkiye’nin İlk İnovasyon Geliştirme Programı Olan Tim – İnovalig 2017 Kayıtları Başladı

Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı olan ve ülkemizin inovasyon şampiyonlarını belirleyen İnovaLİG programı bu yıl Türkiye’de 4.kez gerçekleştirilecektir. İnovaLİG 2016’da ulaşılan 761 başvuru sayısı ile Türkiye, IMP3rove programına katılımın en yüksek olduğu ülkelerden biri haline gelmeyi başarmış olup, 2016 yılının kazananları Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile Türkiye İnovasyon Haftası’nda ödüllerini almıştır.

İnovaLİG ile şirketler hem inovasyon yetkinlikleri bazında yarışmakta hem de inovasyon kültürlerini interaktif bir platformda geliştirme fırsatı bulmaktadır. İnovasyon değerlendirmesini tamamlayan firmalara, inovasyon değerlendirme ve kıyas analizi raporu ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Bu anlamda İnovaLİG sayesinde firmaların orta ve uzun vadeli hedeflerine odaklanmasına, yıllar içerisinde inovasyon gelişimlerini takip edebilmelerine ve gözlemlemelerine imkan sağlanmaktadır. Özellikle ihracatçı firmalarımızın 2023 hedeflerine ulaşma noktasında hangi konumda olduklarına ayna tutmakta ve 2023’e giden vizyonu belirlenmektedir..

Bu anlamda firmalar hem geçtiğimiz yıla göre inovasyon gelişimlerini görmek, hem de küresel şampiyona heyecanına ortak olmak amacıyla 30 Nisan 2017 tarihine kadar www.inovalig.com adresinden İnovaLİG 2017’ya katılabilmektedir.

İnovalig Süreçleri Aşağıdaki gibidir: