Yıldız Teknik Üniversitesi’nin “Yıldızlı Projeler Yarışması” Kapsamında Proje Alımları Başladı

Yıldız Teknik Üniversietsi (YTÜ) IEEE öğrenci kulübü tarafından, YTÜ Teknopark ve YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi destekleriyle gerçekleştirilen “Yıldızlı Projeler Yarışması 16” düzenlediği lansman programı ile proje alımına başlamıştır. “Yıldızlı Projeler” girişimciliğe ilgi duyan ve bu konuda çalışmalar yapan üniversite öğrencilerini ve mezunlarını, girişimcilik ekosisteminde başarıya ulaşmış isimlerle buluşturmayı hedeflemektedir.

Yıldızlı Projeler Yarışması’nda kategori sistemi ile projeler kendi alanlarındaki projelerle yarışmakta ve her kategoride birden fazla proje destek bulabilmektedir.

Bilişimden makineye; enerjiden sağlığa; elektrikten kimyaya her alandaki projeler alanlarında uzman isimler tarafından objektif bir şekilde değerlendirilmekte ve ihtiyaçlara çözümler getiren en nitelikli projeler seçilerek, hayata geçirilmesi için desteklenmektedir.

Yıldızlı Projeler Yarışması'nın Kategorileri aşağıdaki gibidir:

  • Elektrik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği ve Kalitesi
  • Mekanik, Mekatronik, Robotik ve Otomasyon Uygulamaları
  • Bilişim, Elektronik, Telekomünikasyon ve Yazılım Uygulamaları
  • Sağlık, Gıda, Biyoteknoloji, Kimya ve Malzeme Uygulamaları

Bu kapsamda,

29 Şubat 2016 tarihine kadar Bilişim kategorisinde belirli sorulara cevap veren projelere Silikon Vadisi geçmişi olan kişilerden mentörlük desteği verilecektir.

Ayrıca proje sahipleri dünyanın teknoloji merkezi olarak değerlendirilen Silikon Vadisi’ne gitme hakkı kazanacaktır.

Yarışmaya T.C. veya K.K.T.C üniversitelerinde öğrenim gören ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabilmektedir.

Başvuru Adresi: www.elektrikport.com/proje

Detaylı Bilgiler: Facebook/yildizliprojeleryarismasi/
 Twitter/ytuieeeypy