1-3 Kasım 2017 İhracat Haftası Hakkında

Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreterliğinden alınan bir e-posta yazıda; İhracatı en önemli gündem maddelerinden biri haline getirmek, dış ticaretteki modern uygulamalara dikkat çekmek ve ihracatçılarımız ile yabancı satın alma temsilcilerini bir araya getirmek amacıyla, geçtiğimiz sene ilki düzenlenen ve Ekonomi Bakanımız Sn. Nihat ZEYBEKCİ'nin teşrif ettiği “İhracat Zirvesi 2016” etkinliğinin ikincisinin, “İhracat Haftası 2017” olarak 1–3 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde (Darülbedai Cad. No:3 34367, Şişli Maçka, İstanbul/Türkiye) düzenlenmesinin planlandığı bildirilmektedir.

 Bu bağlamda, Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonunda, 1-3 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek “İhracat Haftası” ile eş zamanlı olarak dünya genelinden yaklaşık 350 yabancı firma/kurum/kuruluş temsilcilerinin katılım sağlayacağı ikili iş görüşmeleri gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

Yazıda devamla, anılan etkinlik kapsamında söz konusu alım heyetinde “tekstil ve hammaddeleri, makine ve aksesuarları, elektrik-elektronik ve bilişim, kimyasal maddeler ve ürünleri, hazır giyim ve konfeksiyon, hububat, bakliyat, yağlı tohumlar, kuru meyve ve mamulleri, çimento, cam, seramik, toprak mahsulleri, yaş meyve ve sebzeler, demir ve demir dışı metaller, çelik, deri ve deri ürünleri, mobilya, kağıt ve orman ürünleri, otomotiv ve otomotiv yedek parçaları, su ürünleri ve hayvansal mamuller, zeytin ve zeytinyağı, fındık ve ürünleri, mücevher, madencilik ürünleri, havalandırma sistemleri, halı, süs bitkileri ve ürünleri, gemi ve yat, savunma sanayi, tütün ve tütün mamulleri'' sektörlerinden yabancı firmaların satın alma temsilcilerinin yer alacağı ifade edilmektedir.

İhracat haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan ikili iş görüşmeleri ile ilgili heyet listesi ekte yer almakta olup, söz konusu etkinliğe ve ikili görüşmelere katılmak isteyen firmaların http://www.ihracathaftasi.com/#register2 adresinden kayıt yapmaları gerekmektedir.

İhracat Haftası Alım Heyeti