Standart Tasarıları Grup No: 11

Sayın Üyemiz,

Bilindiği gibi, standartlara uygun kaliteli mal ve hizmet üretmek dünya pazarlarında rekabet avantajı sağlamanın en önemli araçlarından biri olarak ortaya çıkmaktadır. Türk Standardları Enstitüsü (TSE) bünyesindeki Teknik Komitelerce hazırlanan standart tasarıları hakkında bilgi sahibi olmak, mümkünse görüş ve önerilerinizle katkıda bulunmak, standartlardan kaynaklanan olası sorunların önceden giderilebilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Aşağıda TSE tarafından taslak olarak hazırlanan ve görüşe açılan standart tasarılarının listesi yer almaktadır. Üretiminizle ilgili tasarı veya tasarıları, yazımız başında yer alan duyuru grup numarasını ve standart tasarılarının kodlarını belirterek standart@iso.org.tr adresinden e-mail yoluyla talep edebilir, görüş ve önerilerinizi yine aynı e-mail adresine en geç 10.04.2015 tarihine kadar iletebilirsiniz. Görüş bildirme tarihi farklı olan standart tasarıları için belirlenen son görüş bildirim süresi, ilgili standardın yanında not olarak yer almaktadır.

İlgilerinize sunar, katkılarınızdan ötürü şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Standart Tasarıları

  • TSE K 274 “Öndökümlü Betonarme Travers - Alçak Gerilim Ve Orta Gerilim Ve Yüksek Gerilim Hatları İçin - Tarifler, Gerekler Ve Deney Yöntemleri”
  • tkt 2015101634 “Sinyal Armatürleri”
  • tkt 2015101641 “Dış Ve İç Cephe İçin Kullanıma Hazır Astar”
  • tst 233 Revizyon “Deri - Güderi - Giyim Amaçlı”
  • tkt 2015101642 “Güvenli-Yeşil Binaların Uçucu Organik Bileşikler Açısından Değerlendirilmesi”
  • tst 201499211 “Polimer Modifiye Bitüm Esaslı Kalın Kaplamalar İle Su Ve Nem Yalıtımı - Temel Ve Perde Yalıtımları İçin Genel Şartlar Ve Uygulama Kuralları”
  • tst EN 13645 “Sıvılaştırılmış Doğal Gaz İçin Tesisat Ve Donanım – 5 T Ve 200 T Arasındaki Bir Depolama Kapasitesiyle Karada Tesisatın Tasarımı”

Not:

  1. Duyurumuzda belirtilen standartlar “Taslak” halinde olup, henüz kabul edilmemiş standartlardır.
  2. Taslak standartlarda referans olarak gösterilen standartlar ve yayınlanmış standartlar, Türk Standardları Enstitüsü’nden temin edilebilir.
  3. Lütfen görüş için vereceğiniz cevaplarda bu yazının tarih-sayısı ve duyuru grup numarasını belirtiniz.

İrtibat Bilgileri:

Ömer BAYSAN
Tel: (0212) 252 29 00 / 163
Faks: (0212) 251 30 87
E-mail: standart@iso.org.tr