Standart Tasarıları Grup No: 3

Sayın Üyemiz,

Bilindiği gibi, standartlara uygun kaliteli mal ve hizmet üretmek dünya pazarlarında rekabet avantajı sağlamanın en önemli araçlarından biri olarak ortaya çıkmaktadır. Türk Standardları Enstitüsü (TSE) bünyesindeki Teknik Komitelerce hazırlanan standart tasarıları hakkında bilgi sahibi olmak, mümkünse görüş ve önerilerinizle katkıda bulunmak, standartlardan kaynaklanan olası sorunların önceden giderilebilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Aşağıda TSE tarafından taslak olarak hazırlanan ve görüşe açılan standart tasarılarının listesi yer almaktadır. Üretiminizle ilgili tasarı veya tasarıları, yazımız başında yer alan duyuru grup numarasını ve standart tasarılarının kodlarını belirterek standart@iso.org.tr adresinden e-mail yoluyla talep edebilir, görüş ve önerilerinizi yine aynı e-mail adresine en geç 12.02.2016 tarihine kadar iletebilirsiniz. Görüş bildirme tarihi farklı olan standart tasarıları için belirlenen son görüş bildirim süresi, ilgili standardın yanında not olarak yer almaktadır.

İlgilerinize sunar, katkılarınızdan ötürü şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Standart Tasarıları

  • TSE K 222/T1 TSE K “Silaj Makinası-Performans Kuralları” (Son Görüş Tarihi: 05.02.2016 Olarak Belirlenmiştir.)
  • tst 1279/tst T1 TSE K “Antepfıstığı - Kabuklu”
  • tst EN 12159 TSE K “İnşaat Vinçleri - Personel Ve Malzeme Taşımak İçin - Düşey Kılavuz Raylı, Kabinli”
  • tst EN ISO 3233-1 TSE K “Boyalar Ve Vernikler-Uçucu Olmayan Madde Yüzdesi Hacminin Tayini - Bölüm 1: Kaplı Bir Test Paneli Kullanarak Uçucu Olmayan Maddenin Belirlenmesi Ve Arşimet Prensibiyle Kuru Film Yoğunluğunun Belirlenmesi İçin Yöntem”

Not:

  1. Duyurumuzda belirtilen standartlar “Taslak” halinde olup, henüz kabul edilmemiş standartlardır.
  2. Taslak standartlarda referans olarak gösterilen standartlar ve yayınlanmış standartlar, Türk Standardları Enstitüsü’nden temin edilebilir.
  3. Lütfen görüş için vereceğiniz cevaplarda bu yazının tarih-sayısı ve duyuru grup numarasını belirtiniz.

İrtibat Bilgileri:

Ömer BAYSAN
Tel: (0212) 252 29 00 / 163
Faks: (0212) 251 30 87
E-mail: standart@iso.org.tr