2. Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı

Türkiye’nin her karışının ulaşılabilir kılınması için başlatılan karayolu hamlesi, bugün dünyanın ilgi ile takip ettiği ileri teknoloji ve kaynak gerektiren mega projelerin hayata geçirilmesiyle, ülkemizi dünya ulaşım sektöründe ön sıralara taşımıştır.

Dünyadaki değişim ve gelişmelerin çok yakından takibi ve uygulamalardan edinilen deneyimler sonucunda, dünyanın merakla beklediği “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli”, “Çanakkale 1915 Köprüsü” gibi mega projelerin, gelişen teknoloji sayesinde, çevreyi özenle koruyan metotlarla ve modern güvenlik sistemleriyle alınmış önlemlerle emniyetli bir şekilde inşa edilebilmesi noktasına gelinmiştir.

En önemli amaçlarından biri, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izlemek, desteklemek, teknik birikimi değerlendirmek ve yaymak olan Yollar Türk Milli Komitesi (YTMK), ulusal ve uluslararası proje uygulayıcıları ile (projeci, müteahhit, müşavir) sektörün diğer ilgili paydaşları olan yeni makine, malzeme, ekipman ve teçhizat üretici, imalatçı ve tedarikçilerini bir araya getirerek tanıştırmak ve bu sayede pek çok otorite tarafından ödüllendirilmiş projelerimizle ilgili bilgi paylaşımına aracı olmak için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı himayelerinde, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün teknik desteği ile 24-26 Mayıs 2017 tarihlerinde ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 2. Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı düzenlenmektedir.

Fuar kapsamında, sektörde faaliyet gösteren tüm kişi ve kuruluşlara, sektörün ihtiyacı olan son teknolojileri görme ve inceleme olanağı sunulacaktır. Detaylı bilgiye http://www.road2tunnel.com web sayfasından ulaşılabilecek fuara katılım hususunu bilgilerinize sunarız.

Ayrıca, söz konusu etkinlikte, oluşturulması planlanan “Müteahhitler Locası” içerisinde; Türkiye’deki karayolu, köprü ve tünel projelerinin gerçekleştirilmesi işlerini üstlenmek için ortak arayan, teknoloji transferi yapmakla ilgilenen ya da bu projelere doğrudan ürün ve hizmet tedarik etmek isteyen, işbirliği ve alışveriş yapma potansiyeli bulunan, yerli ve yabancı müteahhit firmaların bir araya getirilmesine ve birbirleri ile görüştürülmesine imkan sağlayacak “Ticari Eşleştirme ve İş Görüşmeleri Programı” organize edilecektir. Locada yer almak isteyen kuruluşlar için kayıtlar devam etmekte olup, ikili görüşmelere katılmak isteyen kuruluşların aşağıda bilgileri yer alan Fuar Sekretaryası ile irtibata geçmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

NOT: Fuar ziyaretçileri için etkinliğin herhangi bir katılım bedeli yoktur.

Fuar Sekretaryası

Yetkili: Arda Bayraktaroğlu
Telefon: 0212 270 06 24
GSM: 0530 304 05 67
E-posta: arda@road2tunnel.com