İstanbul Sanayi Odası Türkiye PMI İmalat Sanayi Raporu (Haziran 2022)

İstanbul Sanayi Odası, ekonominin en güvenilir öncü göstergesi “İmalat PMI”ı Türkiye için açıkladı.

İNDİR

Isıl İşlem Sanayi Sektör Raporu

İstanbul Sanayi Odası olarak 20 yılı aşkın süredir sanayimizin rekabet gücünü artırma hedefi ile farklı sektörlere yönelik kapsamlı raporlar yayınlayarak ülkemizin sektörel strateji ve politika arayışlarına destek vermeye çalışıyoruz. Meslek Komiteleri üyelerimiz başta olmak üzere sektör temsilcilerimizin katkılarıyla hazırlanan raporlarımızda, değişen küresel koşullar ve pazar dinamikleri ışığında ülkemizin potansiyelini nasıl daha iyi değerlendirebileceği sorusuna yanıt arıyoruz.

İNDİR

Yatırım Teşvik Bülteni, 2021 Dördüncü Çeyrek

İstanbul Sanayi Odası olarak Türkiye’nin ekonomik büyümesine ve kalkınmasına destek olmak amacıyla üçer aylık periyodlarda yayımlanmak üzere “Yatırım Teşvik Bülteni” hazırlıyoruz.

İNDİR

Armatür ve Bağlantılı Ürün Grupları Sektör Raporu

Odamız 2001’den bu yana “Küresel Rekabette İstanbul Sanayi Odası Meslek Komiteleri Sektör Stratejileri Projesi” kapsamında, sanayi sektörlerimizin yapısını ve gelişimini ortaya koyan, rekabet gücünü geliştirmeye yönelik strateji ve politika önerileri içeren sektör raporları hazırlıyor. Evlerimizde, işyerlerimizde, üretim tesislerinde, ticari işletmelerde, her türlü yaşam ve faaliyet alanında yer alan armatür ürünleri, modern yaşamın vazgeçilmez unsurları arasında. Son yıllarda pazarı hızla büyüyen bu sektörde faaliyet gösteren firmalarımız, başta Avrupa olmak üzere kilit pazarlarda küresel oyuncularla rekabet ederken küresel değer zincirindeki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Sektörün en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Armatür, Valf, Musluk, Tesisat Ekipmanları ve Vana Sanayicileri Derneği ile birlikte planladığımız bu rapor, yeni proje ortağımız EY-Parthenon ekibinin titiz çalışmasıyla hazırlandı. Pazar, üretim, ticaret hacmi gibi temel rakamsal verilerin yanı sıra tedarikçi firmalardan toplanan anketler de raporun şekillenmesine önemli katkılar sağladı. Yeni dönemle birlikte raporlarımız içerik, görsellik ve format anlamında da yeni bir yapıya kavuşmuş oldu.

İNDİR

Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020

İstanbul Sanayi Odası'nın, ilk defa 1968 yılında 100 Büyük Sanayi Kuruluşu olarak başlattığı ve kendini geliştirerek 53 senedir sürdürmekte olduğu Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu çalışmasının 2020 yılı sonuçları dergimizin bu sayısında kamuoyuna sunulmuştur.

İNDİR