Sektör Raporları / Rehberler

Kitapların mevcut bilgisi için lütfen satın almadan önce +90 (212) 252 29 00 131 / 132 / 133 no'lu numaradan bilgi alınız.

Metal Hırdavat Sanayi

Metal hırdavat sanayi; demir ve çelikten malzemeler, bağlantı elemanları, el aletleri ve kilitler ile donanımları olmak üzere dört alt ürün grubu içermesi bakımından oldukça kapsamlı bir faaliyet alanıdır. Son 10 yılda güçlü ve umut verici bir büyüme gösteren metal hırdavat sanayimizin katma değer yapısında da olumlu gelişmeler söz konusudur. Otomotiv, beyaz eşya, makine, inşaat, savunma sanayi gibi hızlı büyüyen ve büyük bir teknolojik dönüşüm sürecinden geçen sektörlerin yarattığı yenilikçi ve sofistike ürün talebi, hırdavat sanayiinin niteliksel gelişiminde önemli rol oynamaktadır.

Yayın Tarihi : Şubat 2020 İNDİR

Triko İmalat Sanayi

Triko imalatının geçmişi ülkemizde oldukça eskiye dayansa da, özellikle küresel ticaretteki liberalizasyonla birlikte Çin’in dünya pazarında ağırlık kazanması ve Güneydoğu Asya’da yeni yükselen ekonomilerin yarattığı rekabet baskısı sektörü 2005 yılından itibaren yapısal bir dönüşüme zorlamıştır. Bununla birlikte, söz konusu dönüşümün triko sektöründe yüksek katma değerli üretim, markalaşma ve hızlı moda trendine uyum sağlama konusunda önemli bir niteliksel sıçramaya yol açtığı görülmektedir.

Yayın Tarihi : Ocak 2020 İNDİR

Elektrikli Aydınlatma Ekipmanları İmalat Sanayi

Geleneksel lambaların yerine LED lambaların geçmesi, mekanik aksam ve parçaların yerine elektronik parçaların kullanılması, akıllı aydınlatma sistemlerinin binalardan şehir aydınlatmalarına doğru yayılması gibi devrimsel nitelikte gelişmeler yaşanıyor. Ülkemizde özellikle son yıllarda giderek önem kazanan ve stratejik hedefler arasında yer alan enerji verimliliği konusunda da aydınlatma sistemlerinin etkin kullanımı, son derece kritik bir noktada yer alıyor.

Yayın Tarihi : Mart 2019 İNDİR