34. ATC Konferansı

Amerikan-Türk Konseyi'nin (ATC), ABD ve Türkiye ticari, savunma, teknoloji ve kültürel ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla kurulmuş bir örgüttür. Üyeleri arasında; Fortune 500 şirketleri, ABD'li ve rk şirketleri, uluslararası şirketler ile kar amacı gütmeyen kurumların ve ABD-Türk ilişkilerine ilgi duyan bireylerin yer almaktadır.

ATC'nin, yıl içerisinde çeşitli konularda toplantılar, seminerler ile Kongre çalışanları için Türkiye ziyareti düzenlemekte olduğu ve ayrıca her yıl Türkiye'den ve ABD'den üst düzey hükümet temsilcilerinin ve iş dünyası temsilcilerinin kat��lımlarıyla Washington'da Yıllık Konferans organize etmektedir.

Bu yıl 34'üncüsü düzenlenecek olan "ATC Yıllık Konferansı"nın, TOBB işbirliğinde 27-30 Eylül 2015 tarihlerinde Washington'da gerçekleştirileceği, ABD Kongre Üyelerinin, ülkemizden hükümet temsilcilerinin ve ABD ile Türkiye'den uluslararası iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla düzenlenecek olan konferansa ilişkin bilgilere ATC'nin web sayfasından http://www.the-atc.org/2015/ ulaşılabilmektedir.