4. İstanbul Uluslararası Su Forumu

İstanbul Uluslararası Su Forumlarının dördüncüsü (4. İUSF), T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı himayesinde Türkiye Su Enstitüsü (SUEN) ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) işbirliği ile 10-11 Mayıs 2017 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecektir.

“Su ve Barış” ana temasıyla düzenlenecek olan 4. İstanbul Uluslararası Su Forumu (4. İUSF) kapsamında kentsel su yönetimi, su ile ilgili insani yardım faaliyetleri, hukuki konular ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin uygulanması ve izlenmesinde karşılaşılan zorluklar ağırlıklı olarak mülteci sorunu çerçevesinde tartışılacaktır. 4. İUSF’de elde edilecek sonuçlar ile 2018 yılında Brezilya’da düzenlenecek olan 8. Dünya Su Forumu’na katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Ulusal ve yerel idarelerin yanı sıra insani yardım kuruluşlarının da deneyimlerini paylaşacakları 4. İUSF’de; mültecilere ev sahipliği yapmakta olan ülkeler, mültecilere sundukları su ve hıfzıssıhha konusunda başarı hikayelerini anlatma ve fikir alışverişinde bulunma fırsatı bulacaklardır.

4. İUSF ile ilgili bilgilere http://www.iusf.org.tr/tr/AnaSayfa web adresinden ulaşılabilmektedir. 4. İUSF’ye katılım ücretsiz olup, http://registration.iusf.org.tr/ web adresinden kayıt yapılması gerekmektedir.