Standart Tasarıları Grup No: 2

Sayın Üyemiz,

Bilindiği gibi, standartlara uygun kaliteli mal ve hizmet üretmek dünya pazarlarında rekabet avantajı sağlamanın en önemli araçlarından biri olarak ortaya çıkmaktadır. Türk Standardları Enstitüsü (TSE) bünyesindeki Teknik Komitelerce hazırlanan standart tasarıları hakkında bilgi sahibi olmak, mümkünse görüş ve önerilerinizle katkıda bulunmak, standartlardan kaynaklanan olası sorunların önceden giderilebilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Aşağıda TSE tarafından taslak olarak hazırlanan ve görüşe açılan standart tasarılarının listesi yer almaktadır. Üretiminizle ilgili tasarı veya tasarıları, yazımız başında yer alan duyuru grup numarasını ve standart tasarılarının kodlarını belirterek standart@iso.org.tr adresinden e-mail yoluyla talep edebilir, görüş ve önerilerinizi yine aynı e-mail adresine en geç 01.02.2016 tarihine kadar iletebilirsiniz. Görüş bildirme tarihi farklı olan standart tasarıları için belirlenen son görüş bildirim süresi, ilgili standardın yanında not olarak yer almaktadır.

İlgilerinize sunar, katkılarınızdan ötürü şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Standart Tasarıları

  • tst EN 488+A1 TSE K “Merkezi Isıtma Boruları - Doğrudan Yer Altına Gömülü Sıcak Su Şebekelerinde Kullanılan Ön Yalıtımlı Boru Sistemleri - Çelik İşletme Boruları, Poliüretan Isıl Yalıtımı Ve Polietilen Dış Mahfaza İçin Çelik Vana Tertibatı” (Son Görüş Tarihi: 25.01.2016 Olarak Belirlenmiştir.)
  • tkt 2015102513 TSE K “Morg Dolabı”
  • tst 11673 TSE K “Tencereler Yemek Pişirmek İçin-Sanayi Tipi (Paslanmaz Çelikten)”
  • TS 5996 TSE K “Askeri Yakıtlar - Askeri Deniz Araçları İçin Dizel Yakıtı (F-76) – Genel Özellikler”
  • tst 1280 TSE K “Antepfıstığı –İç”
  • tst 2015104790 TSE K “Karaman Kimyonu (Öğütülmüş)

Not:

  1. Duyurumuzda belirtilen standartlar “Taslak” halinde olup, henüz kabul edilmemiş standartlardır.
  2. Taslak standartlarda referans olarak gösterilen standartlar ve yayınlanmış standartlar, Türk Standardları Enstitüsü’nden temin edilebilir.
  3. Lütfen görüş için vereceğiniz cevaplarda bu yazının tarih-sayısı ve duyuru grup numarasını belirtiniz.

İrtibat Bilgileri:

Ömer BAYSAN
Tel: (0212) 252 29 00 / 163
Faks: (0212) 251 30 87
E-mail: standart@iso.org.tr