İSO Başkanı Bahçıvan Büyüme Verilerini Değerlendirdi: “Sanayi, Türkiye’nin Umudu ve Işığı Olduğunu Bir Kez Daha Ortaya Koymuştur“

  • Diğer Haberler
buyume-verileri-02

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye ekonomisinin 2016 yılı büyüme rakamlarını değerlendirdi. İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan açıklamasında, verilerin sanayi sektörünün büyüme konusunda Türkiye ekonomisinin lokomotifi olabileceğini gösterdiğine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Ülke ve toplum olarak sanayiye olan ihtiyacımızın en güçlü örneklerini ve işaretlerini, böylesine önemli dönemlerde açıklanan ekonomik verilerde çok net bir şekilde görmekteyiz. Açıklanan 2016 yılının son çeyrek ve ülkemizin 2016 yılı büyüme verileri, sanayi sektörümüzün büyüme konusunda ülkemizin, ekonomimizin lokomotifi olabileceğini 2016 yılında göstermiştir ve 2017 yılının ilk verileriyle de göstermeyi sürdürmektedir.

Gerek istihdama olan katkımız, gerek ihracattaki rolümüz, gerekse büyümeye olan büyük desteğimizle sanayi sektörümüz bir takım yapıcı teşviklerle de desteklendiği zaman, Türkiye’nin umudu ve ışığı olduğunu, olacağını bir kez daha ortaya koymuştur.

Sanayiciler olarak bu moral ve motivasyonun süreceğine olan inancım tamdır. Bu çerçevede bu ülkenin sanayicileri olarak Türkiye’nin büyümesine olan desteğimizin 2017 yılında da süreceğini düşünmekteyiz.”